pless.pl

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2748

Leczenie alkoholizmu - jak przeprowadzić skuteczną terapię alkoholową?

Materiał partnera:

Chociaż uzależnienia najczęściej kojarzą się chorobą alkoholową, wiele osób może być uzależnionych również od innych rzeczy. Często chorzy nawet nie zdają sobie sprawy, że mają poważny problem z hazardem lub lekami.

1. Dlaczego warto wybrać prywatną terapię uzależnień?
2. Bezpieczny detoks alkoholowy
3. Najczęstsze uzależnienia

Zawsze jednak można zgłosić się po pomoc do prywatnej kliniki, która pomaga pacjentom bez względu na to, od czego są uzależnieni. Placówka zapewnia klientom anonimowość, a stosowane przez nią metody uważane są za wyjątkowo skuteczne. Jeżeli natomiast masz wątpliwości, jakie są objawy alkoholizmu, tutaj uzyskasz wszystkie informacje.

Dlaczego warto wybrać prywatną terapię uzależnień?Wspomniane objawy to między innymi nudności, wymioty, zaburzenia snu oraz drżenie mięśni. Nie musisz jednak samodzielnie szukać informacji na temat leczenia alkoholizmu, ponieważ każda osoba dorosła (która ma skończone 22 lata) może skorzystać z oferty przygotowanej przez Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień. Placówka specjalizuje się w leczeniu uzależnień od alkoholu i narkotyków, ale fachową pomoc otrzymają również osoby borykające się z problemem z lekami lub hazardem. Jednocześnie prywatna terapia nie jest skierowana do osób uzależnionych od heroiny lub dopalaczy. Pacjenci, którzy potrzebują wsparcia, powinni skontaktować się ze specjalistą w celu zaplanowania długoterminowej terapii. Standardowa oferta ośrodka odwykowego obejmuje cztery warianty terapii:

  • dwutygodniowy turnus motywacyjny dla uzależnionych,
  • miesięczną terapię całodobową,
  • sześciotygodniową terapię stacjonarną,
  • dwumiesięczne leczenie, które w razie potrzeby można przedłużyć maksymalnie o osiem tygodni.


Tego typu leczenie uzależnień charakteryzuje się dużą skutecznością. Największą zaletą oferty jest jednak to, że bliscy uzależnionego, który korzysta z usług ośrodka, mają zapewnione bezpłatne wsparcie. Są to między innymi spotkania z psychologiem. Placówka regularnie organizuje warsztaty, w których mogą uczestniczyć współuzależnieni. Po zakończeniu leczenia pacjent zostaje objęty bezpłatną opieką. Dzięki temu w każdym momencie może liczyć na wsparcie i konsultacje, które ułatwią mu wytrwanie w abstynencji. Nowoczesne techniki stosowane w leczeniu uzależnienia od alkoholu w połączeniu z doświadczoną kadrą specjalistów sprawia, że program leczenia przynosi efekty nawet w trudnych przypadkach. Placówka położona jest w dogodnej lokalizacji, a pacjenci chwalą sobie domową atmosferę. Nie musisz się martwić, że znajomi dowiedzą się o problemach twoich lub bliskiej ci osoby, gdyż ośrodek zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo. Na stronie placówki znajdziesz liczne opinie wystawione przez pacjentów, którzy zgodnie przyznają, że skorzystanie z terapii pomogło im odzyskać kontrolę nad życiem i skutecznie walczyć z uzależnieniami. Nawet jeżeli nie jesteś przekonany, czy tego typu pomoc sprawdzi się w twoim przypadku, skontaktuj się telefonicznie lub mailowo, a specjalista podpowie, co możesz zrobić.

Bezpieczny detoks alkoholowyPodstawowym elementem, bez którego skuteczne leczenie alkoholizmu nie może się odbywać, jest detoks. Ma on ogromne znaczenie również w przypadku uzależnienia od narkotyków. Problem w tym, że chociaż przejście detoksu pozwala uzyskać motywację do dalszej walki z nałogiem, to jednocześnie jest to nieprzyjemny proces. Wielu alkoholików obawia się detoksu i unika tego typu działań. Na szczęście placówka zapewnia bezpieczny detoks, który prowadzony jest pod stałą opieką medyczną. Dodatkowo pacjent ma dostęp do wsparcia psychologicznego, co zwiększa szansę na sukces. Odpowiednio przeprowadzony detoks alkoholowy wiąże się nie tylko z przerwaniem podawania substancji, od której pacjent jest uzależniony, ale również z bieżącym leczeniem objawów abstynencyjnych. To natomiast pozwala uzyskać pożądany efekt bez narażania uzależnionego na nieprzyjemne i groźne dla zdrowia objawy. Pamiętaj, że jest to nie tylko kluczowy element całej terapii, ale również sposób na odzyskanie równowagi fizjologicznej i poprawę stanu psychicznego. Na detoks powinny się zgłosić osoby, które nie mogą sobie poradzić z samodzielnym odstawieniem niepożądanych substancji. Nie można jednak zapominać, że udane przebycie detoksu nie jest równoznaczne z wyleczeniem z nałogu alkoholowego lub narkotykowego. Niestety, wielu pacjentów kończy na tym swoje leczenie, przez co po pewnym czasie wracają do używek.

Najczęstsze uzależnieniaJeżeli podejrzewasz u siebie lub u bliskiej osoby problem z alkoholem i zastanawiasz się, czy potrzebna jest terapia alkoholowa, powinieneś zrozumieć, czym jest alkoholizm. Tym terminem określa się stan, w którym ktoś nie potrzebuje regularnych porcji alkoholu dla normalnego funkcjonowania. Jeżeli więc trudno ci jest zrezygnować z przyjęcia porcji alkoholu lub narkotyków, gdyż wywołuje to u ciebie złe samopoczucie, najprawdopodobniej powinieneś poszukać pomocy. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień zapewnia wsparcie bez względu na to, czy chodzi o alkohol, leki, czy narkotyki. W każdym przypadku otrzymasz profesjonalną pomoc.

Znajdż skuteczną pomoc w leczeniu alkoholizmu!

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Be Free
Skuteczne leczenie uzależnień:
  • leczenie alkoholizmu
  • leczenie uzależnienia od hazardu
  • leczenie uzależnienia od narkotyków
  • leczenie uzależnienia od leków


Zadzwoń:
535 100 111
536 100 111

Napisz!
kontakt@terapia-befree.pl

Więcej informacji na temat leczenia i terapii na stronie www.terapia-befree.pl/