pless.pl

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1366

Olejki eteryczne - cudowny dar natury

Materiał partnera:

Czym są olejki eteryczne? 
Olejki eteryczne to naturalne, roślinne substancje, które powstały w wyniku destylacji z parą wodną lub tłoczenia na zimno liści, łodyg, kwiatów lub owoców roślin. W wyniku destylacji otrzymuje się płynną substancję, która posiada intensywny aromat, dużą lotność oraz słabo rozpuszcza się w wodzie. Olejki eteryczne to potężny dar natury który każdego roku zyskuje coraz większą rzeszę fanów i zwolenników medycyny naturalnej.

Olejki eteryczne - cudowny dar natury


Olejki są wykorzystywane w aromaterapii ze względu na swój silny aromat oraz oddziaływanie na emocje. Kilka kropelek olejku wystarczy, aby całe pomieszczenie wypełnić intensywnym zapachem wybranej rośliny. Wiele olejków jest wykorzystywanych w kosmetyce ze względu na właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Wiele olejków posiada właściwości, które pozwalają na leczenie infekcji układu oddechowego, przeziębień oraz często są używane do zabiegów parowych w gabinetach kosmetycznych.

Jak wybrać olejek?Szukając najlepszego produktu sprawdzajmy skład na buteleczce. Prawdziwy olejek eteryczny powinien być w stu procentach czysty, nie powinien zawierać żadnych sztucznych dodatków. Buteleczki w których dostarczany jest produkt powinny mieć ciemną barwę, co dodatkowo stanowi barierę ochronną dla właściwości terapeutycznych olejku. W przypadku nadmiernego kontaktu promieni słonecznych z olejkiem dojdzie do jego utlenienia i utraty cech pielęgnacyjnych i leczniczych. Jednym z przykładów w pełni naturalnych olejków eterycznych są olejki dōTERRA, amerykańskiej firmy olejkowej która surowce do gotowych produktów pozyskuje z całego świata. doTERRA olejki to czyste, certyfikowane produkty które nie zawierają żadnych sztucznych domieszek czy konserwantów, dlatego posiadają pełen wachlarz korzyści terapeutycznych.

Wyprodukowanie czystego olejku eterycznego to nie lada wyzwanie. Przykładowo - aby uzyskać 15ml destylatu olejku geraniowego, potrzeba około 5 kilogramów świeżo ściętych pelargonii. Choć warto zaznaczyć, że tak wysokiej jakości olejki są niezmiernie wydajne. Niekiedy wystarczy kilka kropelek olejku, aby uzyskać pożądane rezultaty lecznicze. Należy odróżnić olejki zapachowe od olejków eterycznych. Olejki zapachowe to takie substancje, które powstały przy udziale syntetycznych substancji, nie powinny być używane do pielęgnacji ciała lub inhalacji.

Dlaczego warto stosować olejki eteryczne?
Naturalne olejki eteryczne można stosować na wiele rozmaitych sposobów, dzięki czemu są one uznawane są wielozadaniowe i mogą wpływać na wiele funkcji naszego organizmu. Dużo zależy również od tego, jak czysty pod względem składu produkt wybierzemy. W ofercie marki dōTERRA każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Oprócz olejków znajdziemy też kosmetyki i suplementy diety a oferta firmy stale się powiększa. Olejki zawierające substancje odżywcze pochodzenia roślinnego mogą działać rozluźniająco, antybakteryjnie, czy też przeciwgrzybicznie. Szczególną uwagę warto zwrócić na olejek lawendowy, który zapewnia doskonałe ukojenie oraz wsparcie dla lepszego snu. Jest to świetna propozycja dla osób przepracowanych i zestresowanych. Dużą popularnością cieszą się również olejki wspierające system odpornościowy organizmu, np. seria produktów On Guard lub olejek Wild Orange.

Podsumowanie
Z pewnością wiele osób jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę, jak potężna siła tkwi w naturalnych olejkach eterycznych. Olejki to potężne źródło dobroczynnych związków organicznych, które nie tylko pielęgnują, ale także odżywiają skórę. Ponadto oddziałują one na wiele obszarów naszego organizmu - zarówno na ciało jak i na psychikę. Bardzo ważne jest jednak to, aby znaleźć produkt, który będzie cechował się wysoką jakością i czystością olejku. Niestety w sprzedaży można znaleźć wiele olejków naszpikowanych sztucznymi dodatkami, dlatego należy zwrócić uwagę na szczegółowy skład produktu. Czyste olejki eteryczne doTERRA znaleźć można w ofercie sklepu https://sklep-olejki.pl/