pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2020
  • 17 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 7385

[ZDJĘCIA] Koncert Macieja Lipiny w parku i zbiórka dla Maciusia

Kolejny koncert w pszczyńskim parku za nami. W niedzielę, 16 sierpnia na plenerowej scenie wystąpił Maciej Lipina. Mimo niesprzyjającej pogody, spore grono słuchaczy przysłuchiwało się propozycjom muzycznym artysty, znanego m.in. z roli Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim.

Koncert Macieja Lipiny w pszczyńskim parku - 16.08.2020 · fot. Jacek Kobyliński


Godzinny występ wypełniły kompozycje autorskie i utwory innych twórców, z którymi współpracuje Lipina. W dwóch utworach towarzyszył Lipinie na scenie pszczyński muzyk Darek Pecyna (basista, członek formacji Hard Rockets).

Imprezie towarzyszyła zbiórka na terapię genową, na rzecz Maćka Cieślika z Jankowic, który walczy z SMA. Dziękując wszystkim obecnym za wsparcie zbiórki, zapraszam wszystkich z otwartymi sercami, do wpłat dla (nie)Małego wojownika Maciusia. Można to uczynić m.in. poprzez serwis www.siepomaga.pl/macius-cieslik

Pomagajmy, bo pomagać warto... Już w następną niedzielę, 23 sierpnia będzie można ponownie wesprzeć Maćka podczas kolejnego plenerowego koncertu w pszczyńskim parku podczas połączonych koncertów "Popołudnia dla najmłodszych" i "Poezji i muzyki pod 13". Wokaliści i recytatorzy pomogą małemu Maciusiowi w zbieraniu pieniędzy na "najdroższy lek świata" i wystąpią właśnie dla niego.

Maciej Lipina - wokalista, gitarzysta, autor piosenek. Założyciel i lider grupy Ścigani. Odtwórca roli Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu - KAT "Acoustic 8 filmów". Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego - "Nieszpory Ludźmierskie".

Jacek Kobyliński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.