pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4976

Lada dzień rozpocznie się remont nawierzchni na "Orliku" przy POSiRze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W drugiej połowie sierpnia rozpoczną się prace związane z kompleksową modernizacją nawierzchni boiska "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie wraz z wymianą oświetlenia.

Przekazanie placu budowy Orlik - 6.08.2020 · fot. Powiat


Początkiem lipca informowaliśmy o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy zadania. Spośród sześciu oferentów najkorzystniejszą propozycję złożyła firma Torakol z miejscowości Dobre. 6 sierpnia wykonawcy został przekazany plac budowy.

Zadanie ma zostać zrealizowane do końca września, a jego całkowity koszt wyniesie ok. 318 tys. zł. - Boisko cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników piłki nożnej, chętnie korzystają z niego kluby sportowe i inne grupy zorganizowane oraz uczniowie pszczyńskich szkół. Nawierzchnia jest wyeksploatowana, dlatego jej wymiana jest konieczna - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i dodaje, że powiat pozyskał 50% wartości zadania z programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2020". Reszta potrzebnej kwoty będzie pochodzić z budżetu powiatu.

Zadanie będzie polegać m.in. na demontażu starej nawierzchni z trawy syntetycznej i granulatu, przygotowaniu nawierzchni i wyrównaniu istniejącej podbudowy, profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonaniu nowej nawierzchni z trawy syntetycznej i wklejaniu linii boiskowych wraz z zasypką oraz wymianie źródła światła istniejącego oświetlenia na energooszczędne LED.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj