pless.pl

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2202

Relaks w ogrodzie. Wykorzystaj maksymalnie swój ogród w czasie pandemii

Materiał partnera:

Tegoroczne wakacje są wyjątkowe. Pandemia pokrzyżowała wszystkie nasze plany i znacząco ograniczyła możliwość wyjazdu na urlop. Nie powinniśmy jednak rezygnować z wypoczynku. Należy raczej poszukać pomysłu na bezpieczne spędzanie wolnego czasu, a jednym z nich jest chociażby relaks w ogrodzie. Posiłki na świeżym powietrzu, opalanie, popołudnie z książką na hamaku... możliwości jest wiele. Jednak, by móc w pełni cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury trzeba jeszcze poczynić odpowiednie przygotowania. Sprawdź jak przeistoczyć przydomowy ogród w ustronną oazę spokoju.

Relaks w ogrodzie. Wykorzystaj maksymalnie swój ogród w czasie pandemii


1. Zielono mi...Rośliny to wizytówka każdego ogrodu. Trzeba więc odpowiednio rozplanować ich sadzenie. Dobrym pomysłem będzie utworzenie skalniaka lub wydzielenie specjalnych stref, w których umieścimy kwiaty i trawy ozdobne. Rabaty można otoczyć kamieniami, cegłami lub wikliną, tworząc w ten sposób oryginalną mozaikę. Oprócz kwiatów w ogrodzie mogą znaleźć się także drzewka ozdobne np. brzoza japońska. Iglaki również dobrze się sprawdzą. Ich uprawa nie jest szczególnie wymagająca, a ponadto możemy formować je w kule, stożki i nadawać im inne ciekawe kształty. Jeżeli w lato chcesz cieszyć się świeżymi owocami, zasadź kilka drzew i krzewów owocowych. Pamiętaj, żeby przed zakupem sprawdzić wymagania poszczególnych roślin dotyczące gleby, nasłonecznienia, przycinania i nawożenia.

2. Odrobina prywatnościJeśli wokół mieszkają sąsiedzi lub w pobliżu często kręci się wiele osób, poszukaj sposobów, które zapewnią ci odrobinę prywatności. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest żywopłot. Możesz uformować go z wielu gatunków roślin np. z bukszpanu lub tui. Żywopłoty są tanie i możesz zmieniać ich wysokość, ale po zasadzeniu trzeba poczekać aż urosną, a potem regularnie je przycinać. Jeżeli wolisz szybsze i mniej pracochłonne rozwiązania, wybierz płotek ogrodowy, płot panelowy lub ścianki. Świetnie sprawdzi się także mata bambusowa, którą z łatwością przymocujesz do ogrodzenia, maskując w ten sposób wolne przestrzenie.

3. Nuta romantyzmuWspaniałą dekorację ogrodu stanowi oczko wodne. Jego wykonanie wymaga sporo wysiłku, ale obsadzone barwnymi roślinami będzie wyglądać przepięknie. Uroku dodadzą także pergole. Najczęściej wybierane są te w kształcie łuku. Zazwyczaj obsadza się je różami lub bluszczem. Możesz ustawić pod nimi ławeczkę i przez wiele godzin wypoczywać w cieniu zielonego sklepienia.

4. Rozerwij sięRuch na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści. W ogrodzie możesz ustawić więc trampolinę, stół do ping ponga, zamontować kosz lub siatkę do badmintona. Świetnie sprawdzą się także drążki i drabinki do podciągania, a nawet ścianki wspinaczkowe. Najczęściej w ogrodach umieszcza się baseny, w których można popływać i ochłodzić się w upalne dni.

5. WypocznijW sklepach znajdziemy meble ogrodowe wykonane z różnych tworzyw. Komplety drewniane są trwałe i ładnie się prezentują, ale wymagają regularnej konserwacji. Meble rattanowe nienajlepiej znoszą warunki atmosferyczne, więc nadają się bardziej na tarasy. Wygodne w utrzymaniu są za to komplety plastikowe i metalowe oraz te wykonane z imitacji rattanu. Stół i krzesła ogrodowe to oczywiście podstawa, ale warto zakupić także porządny leżak, huśtawkę i parasol, który osłoni nas przed słońcem. Zamiast hamaków ostatnio coraz częściej w ogrodach umieszcza się fotele wiszące. Są wygodne i ładnie wyglądają.

Odrobina wysiłku sprawi, że twój ogród zmieni się w idealną przestrzeń do relaksu i rozrywki. Wielobarwne kwiaty, wygodne meble i sprzęty do ćwiczeń zachęcą cię do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Wakacje w czasie pandemii wcale nie muszą być nudne. Sam możesz stworzyć sobie miejsce do wypoczynku.