pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 lipca 2020
  • 2 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 30668

Proboszcz Parafii św. Marcina w Ćwiklicach zakażony koronawirusem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Proboszcz Parafii św. Marcina w Ćwiklicach potwierdził w rozmowie z naszą redakcją, że jest zakażony koronawirusem. Proboszcz i najbliżsi współpracownicy duchownego pozostają na kwarantannie.

Kościół, ćwiklice
Parafa św. Marcina w Ćwiklicach · fot. pless.pl


Do zakażenia mogło dojść na jednym z wesel odbywających się ostatnio na terenie powiatu pszczyńskiego. Ksiądz przyznaje, że gościł przez krótki czas na przyjęciu weselnym w celu wręczenia upominku młodej parze. Samego ślubu udzielał jednak ksiądz z innej parafii.

W środę, 29 lipca ksiądz zdecydował, że wykona wymaz i na własną rękę zgłosił się na badania. Wynik uzyskany w czwartek wieczorem okazał się dodatni. Proboszcz i jego najbliżsi współpracownicy zostali poddani kwarantannie.

Ks. Sylwester Suchoń podkreśla, że dotychczas nie ma żadnych objawów zakażenia, czuje się dobrze. Za 10 dni test ma zostać powtórzony.

Proboszcz potwierdził nam również informację, że w niedzielę, 26 lipca przewodził mszy świętej. Podkreślił, że w świątyni wdrożono wszystkie środki bezpieczeństwa sanitarnego, a kościół jest dezynfekowany po każdej mszy.

Ćwiklicki kościół nie został zamknięty - nabożeństwa odbywają się planowo i są odprawiane przez księży z innych parafii, delegowanych przez kurię. Zgodnie z procedurami nie mają oni kontaktu z zakażonym proboszczem.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj