Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4237

[Trasy rowerowe] 52 kilometry wokół Bielska - szlak niebieski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Trasy rowerowe regionu - sezon 2020" podaj

Przed nami kolejna podróż rowerowa w ciekawy zakątek naszego regionu. Tym razem zabieramy Was w trasę wokół Bielska-Białej.

testujemy trasy rowerowe, trek


Niebieski szlak rowerowy dookoła Bielska-Białej liczy około 52 km i biegnie m.in. przez następujące dzielnice: Wapienicę, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Lipnik, Leszczyny, Mikuszowice, Olszówkę oraz Kamienicę, zahaczając również o miejscowości takie jak Jaworze, Mazańcowice oraz Kozy.

Szlak rowerowy wytyczono w głównej mierze bocznymi, mało uczęszczanymi drogami, na których dominuje nawierzchnia asfaltowa. Wyjątkiem są dwa odcinki przy drodze eskpresowej S52 oraz w rejonie Mazańcowic gdzie występuje nawierzchnia szutrowa/gruntowa.

Kościół w Lipniku
Kościół w Lipniku · fot. http://parafialipnik.pl/


Wśród atrakcji na szlaku możemy zobaczyć m.in. zabytkowy neogotycki kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Walentego znajdujący się przy ul. Ks. Brzóski w Lipniku. Obecny kościół parafialny został wybudowany w latach 1880 do 1885 w stylu noegotyckim, został poświęcony w 1885 roku. Powstał na miejscu poprzedniego kościoła, który spłonął w 1879 roku. Z zabytkowego wyposażenia kościoła na uwagę zasługuje gotycka XIV wieczna rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem, oraz chrzcielnica i ambona bogato zdobione, wykonane przez Chodzińskiego w czasie budowy kościoła.

Trzy Lipki - Widziane okiem bezzałogowca
Wzgórze Trzy Lipki w Bielsku-Białej · fot. Mikołaj Handzlik - SkyView


Ponadto tuż przy niebieskiej trasie rowerowej znajduje się jeden ze starych bunkrów przy ul. Poligonowej, w pobliżu wzgórza Trzy Lipki. Warto wjechać na samo wzniesienie, ponieważ rozpościera się z niego piękny widok na bielską część Beskidu Małego i Śląskiego oraz samo miasto. Wjazd na Trzy Lipki jest mało wymagający, o czym świadczy duża ilość rodzin, które odwiedzają to miejsce.

Wnętrze restauracji Casa di Fulvio Maria Viola w Komorowicach
Wnętrze restauracji Casa di Fulvio Maria Viola w Komorowicach · fot. https://www.facebook.com/casa.di.fulvio.maria.viol


Obok trasy mieści się kilka restauracji. My polecamy wypoczynek w Casa di Fulvio Maria Viola w Komorowicach, które kilka lat temu odwiedziła Magda Gessler, aby przeprowadzić w nim "Kuchenne rewolucje". Jakie dania polecamy? Zjedliśmy dorsza w panierce z frytkami, który był naprawdę pyszny. Na drugim końcu trasy, w bielskiej Wapienicy, znajduje się "Krzywa Chata", gdzie również możemy wypocząć.

bielskobiala,bielsko,dębowiec,kolejlinowa,beskidy,beskidslaski,ilovebb,fotodnia,instagram
Ośrodek "Dębowiec"


Inną z atrakcji, która znajduje się przy trasie, jest ośrodek sportowy pod Dębowcem. Znajduje się tutaj park linowy, siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci, ścieżka edukacyjna oraz przede wszystkim kolej kanapowa.

W Bielsku-Białej, przy ulicy Tarniczej, znajduje się miejsce, w którym można wziąć udział w rozgrywkach paintbollowych. - Organizujemy różnego rodzaju eventy, mamy też strzelnice paintballowe. Organizujemy rozgrywki nawet do 150 osób jednocześnie. Nie gramy na dziko po lasach i opuszczonych budynkach - posiadamy profesjonalne przygotowane tereny do gry. Wszystko w pełni legalne - zachęcają właściciele firmy "Paintball Bielsko"

Niebieski szlak rowerowy, na krótkim odcinku, pokrywa się z żółtym szlakiem rowerowym po Hałcnowie i jest w miarę dobrze oznakowany.

Ślad trasy można pobrać tutaj lub zeskanować poniższy kod QR.qr bb


Pisząc powyższy artykuł korzystałem z treści ze stron www.btcbb.pl oraz www.rowerowe-bielsko.pl/

mp / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Trasy rowerowe regionu - sezon 2020

Trasy rowerowe regionu to nasz cykl prezentujący propozycje tras o różnych długościach i stopniach trudności. Cykl ukazywał się w sezonie wiosenno-letnim 2020 aż do końca wakacji.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Trasy rowerowe regionu - sezon 2020" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.