pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lipca 2020
  • wyświetleń: 3245

Budowa łącznika Borowinowej z Zieloną z dofinansowaniem

Sukces gminy Goczałkowice-Zdrój w pozyskiwaniu środków zewnętrznych - budowa łącznika ul. Borowinowej z ul. Zieloną zostanie w 50% sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Borowinowa w Goczałkowicach
Budowa łącznika Borowinowej z Zieloną z dofinansowaniem · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Pierwotnie inwestycja, która poprawi komunikację w gminie oraz znacznie ułatwi mieszkańcom dojazd do i z uzdrowiska, znalazła się na 2. miejscu listy rezerwowej w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. - Liczyliśmy, że nasze zadanie wejdzie na listę podstawową dzięki oszczędnościom w programie po rozstrzygnięciu przetargów projektów z listy podstawowej. Dziś otrzymaliśmy bardzo dobrą informację, że tak właśnie się stało. Otrzymamy prawie 800 tys. zł dofinansowania, dzięki czemu budowa łącznika w 50% finansowana będzie ze środków zewnętrznych - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Prace za 1 mln 561 tys. 908 zł 74 gr wykona firma Drogród z Ćwiklic. Pierwotnie miały ruszyć w maju. Procedury uległy jednak wydłużeniu ze względu na odwołanie jednej z firm. Odwołanie nie zmieniło wyniku przetargu ogłoszonego przez Urząd Gminy.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie droga o szerokości 6 m i długości 263 mb - od końca ul. Borowinowej do ul. Zielonej, gdzie powstanie nowe skrzyżowanie. Ponadto, powstanie chodnik o długości 240 mb, parking z 54 miejscami postojowymi oraz zatoka autobusowa. Wykonane zostaną też oświetlenie drogi, odwodnienie na długości prawie 300 mb oraz przykanaliki (prawie 100 mb).

W najbliższych dniach przekazany zostanie plac budowy. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na wykonanie robót.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.