Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lipca 2020
  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 3666

Nowe udogodnienia dla rowerzystów w Studzionce

Nie tak dawno w Studzionce otwarto inhalatorium solankowe. Jeżeli planujecie gdzieś wyprawę rowerową, warto udać się na przykład tutaj, chociażby dlatego, że wokół pojawiło się sporo udogodnień dla rowerzystów.

Punkt postojowy dla rowerów w Studzionce
Punkt postojowy dla rowerów w Studzionce · fot. UM Pszczyna


Studzionka jest jednym z sołectw, przez które przebiega trasa rowerowa EuroVeloR4. To międzynarodowa droga, która łączy wiele ciekawych miejsc i którą dojedziemy z jednej strony do Krakowa, z drugiej do Chałupek i granicy z Czechami. Na trasie też znajdują się m.in. Ćwiklice, Pszczyna, Łąka, Wisła Mała i Wisła Wielka.

W pobliżu inhalatorium powstał punkt z bieżącą wodą wodociągową
W pobliżu inhalatorium powstał punkt z bieżącą wodą wodociągową · fot. UM Pszczyna


W Studzionce przy trasie, przy ulicy Jordana (na wysokości posesji nr 30) powstał zadaszony punkt postojowy dla rowerzystów. Sporo udogodnień w ostatnim czasie pojawiło się także w pobliżu trasy. Obok niedawno otwartego inhalatorium solankowego (przy ul. Jedności 4) przygotowano też punkt z bieżącą wodą wodociągową, zdatną do picia (kurek zabudowany jest w studni), a także przygotowano toaletę, zarówno dla korzystających z inhalacji, jak i osób przemierzających tę trasę na rowerach.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.