pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 4161

W Centrum Przesiadkowym można podziwiać zdjęcia śląskiej przyrody

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Pszczynie można oglądać wystawę prezentującą zdjęcia dzikiej fauny i flory, autorstwa 36 śląskich fotografów. Jednym z nich jest Artur Jurkowski, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego.

Wystawa w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie - 8.07.2020 · fot. Powiat


Początkiem roku część fotografii z wystawy "Żywy Album Przyrody" można było oglądać w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Teraz mieszkańcy i turyści mogą podziwiać fotografie śląskiej przyrody w witrynach oraz wewnątrz budynku Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Pszczynie.

- Prace posiadają nie tylko walor estetyczny, ale także edukacyjny. Zawierają ciekawe opisy gatunków przyrody i miejsc z rejonu Górnego Śląska, w tym powiatu pszczyńskiego. Przeszklony obiekt Centrum Przesiadkowego doskonale nadaje się jako miejsce wystaw. Nie tylko nasi mieszkańcy, ale także odwiedzający nas turyści mają okazję zobaczyć pokaz bioróżnorodności przyrodniczej naszego regionu - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Wystawa w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie - 8.07.2020
Wystawa w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie - 8.07.2020 · fot. Powiat


Wystawa fotografii "Żywy Album Przyrody" została zorganizowana przez Okręg Śląski Związku Polskich Fotografów Przyrody. 36 śląskich fotografów stanęło oko w oko z dziką przyrodą m.in. w rezerwatach przyrody "Las Murckowski" czy też "Łężczok" w powiecie raciborskim, w zespole przyrodniczo-krajobrazowym Żabie Doły na granicy Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich oraz w powiecie pszczyńskim.

Wystawa miała debiut w Muzeum Śląskim w Katowicach, następnie odwiedziła kilkanaście miejsc ekspozycji w całej Polsce. Zobaczyło ją kilkadziesiąt tysięcy osób. Ekspozycja dobiegła końca, a znaczną część fotografii zarząd Okręgu Śląskiego ZPFP przekazał powiatowi pszczyńskiemu.

Współorganizator i współautor wystawy Artur Jurkowski fotografuje od 18 lat. Na terenie obejmującym część gminy Miedźna "Natura 2000 - Stawy w Brzeszczach" wykonał zdjęcie zatytułowane "Obcy" - najlepsze zdjęcie przyrodnicze w 2016 r. w Polsce, które przyniosło mu największe jak do tej pory wyróżnienie - tytuł fotografa roku Związku Polskich Fotografów Przyrody 2016.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj