pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lipca 2020
  • 5 lipca 2020
  • wyświetleń: 11236

Droga, a raczej jej brak - mieszkańcy chcą utwardzenia ulicy Jeziornej

Ulica Jeziorna w Łące wymaga utwardzenia. Nierówna nawierzchnia, dziury, a w trakcie intensywnych opadów - błoto. Mieszkańcy kilkukrotnie zwracali się do Urzędu Miasta z prośbą o wysypanie kamienia. Odpowiedzi były odmowne.

Stan ulicy Jeziornej w Pszczynie po deszczu · fot. nadesłane przez czytelników


W ostatnim czasie otrzymaliśmy list od mieszkańców ulicy Jeziornej, którzy oczekują od Urzędu Miejskiego utwardzenia drogi. Jak podkreślają: - Nikt nie wymaga tutaj drogi asfaltowej, prosimy tylko o podstawowe utwardzenie drogi, zadbanie o bezpieczny dojazd do naszych posesji. Poniżej zamieszczamy pełną treść listu.

List mieszkańców ul. Jeziornej

Ulica Jeziorna jest przedłużeniem ul. Zdrojowej, wpadającej za składem budowlanym "Mat-bud". Granica Pszczyna - Łąka. Pierwsi mieszkańcy, których domy stoją tuż przy zjeździe z ul. Zdrowej, od wielu lat pisali pisma o utwardzenie drogi, niestety bezskutecznie. W roku 2014 osiedle powiększyło się o nowe domy i znów rozpoczęliśmy prośby o utwardzenie drogi.

Tylko od roku 2014 wysłaliśmy do Urzędu Miasta 3 pisma (jedno w tym roku) z prośbą o utwardzenie i stworzenie nam warunków, by móc wyjść poza swoje ogrodzenie. Odpowiedzi były odmowne.

Od tych kilku lat nasze dzieci w takich warunkach przemierzają drogę do i ze szkoły. Do pracy niektórzy idą w wysokich kaloszach, które przebierają na ul. Zdrojowej.

Stan drogi po deszczach nie pozwala na poruszanie się pieszo czy rowerem. Martwimy się, co będzie w razie gdyby musiała tu kiedyś dojechać karetka czy straż pożarna. Sytuacja powoli staje się patowa i niebezpieczna. Ubolewamy nad tym, że płacimy podatki, a organ odpowiedzialny za utrzymanie dróg zupełnie nas ignoruje.

Tak żyjemy w XXI w. Nie potrafimy doprosić się o kilka wywrotek kamienia - grzęźniemy w błocie - dosłownie! Nikt nie wymaga tutaj drogi asfaltowej, prosimy tylko o podstawowe utwardzenie drogi, zadbanie o bezpieczny dojazd do naszych posesji.


Mieszkańcy ul. Jeziornej w Łące


Stan ulicy Jeziornej w Pszczynie po deszczu
Stan ulicy Jeziornej w Pszczynie po deszczu · fot. nadesłane przez czytelników


W celu wyjaśnienia sprawy skierowaliśmy pytanie do Urzędu Miejskiego. W odpowiedzi czytamy, że utwardzony fragment ulicy Jeziornej w Łące w tym roku ponownie będzie uzupełniony. W przypadku odcinka nieutwardzonego gmina nie planuje jego przebudowy w najbliższym czasie.

- Obecnie w zarządzie gminy Pszczyna jest około 100 kilometrów dróg nieutwardzonych. Pełnią one głównie funkcję dojazdu do pól rolnych. W ostatnich latach przy wielu z nich stawiane są nowe budynki mieszkalne. Ulica Jeziorna w Łące na długim odcinku jest właśnie jedną z takich dróg - tłumaczy Oskar Piecuch, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie. - Drogi, przy których te domy są budowane, nie są drogami urządzonymi, a gmina - ze względu na równoczesną realizację innych zadań, w tym także infrastrukturalnych - nie jest w stanie sfinansować utwardzenia każdej z nich w krótkim czasie.

Jak dodaje rzecznik prasowy UM w Pszczynie, aby przyspieszyć takie inwestycje i umożliwić właścicielom nieruchomości wygodny dojazd do posesji, gmina Pszczyna systematycznie wydaje pozwolenia mieszkańcom na utwardzenie dróg dojazdowych we własnym zakresie.

Ulica Jeziorna w Łące

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.