pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 lipca 2020
  • wyświetleń: 6197

W Goczałkowicach powstanie nowoczesna placówka dla dzieci

Starosta udzielił pozwolenia na budowę nowej siedziby Publicznego Przedszkola nr 2. To ważny krok w kierunku powstania nowoczesnej placówki dla dzieci w gminie.

hala sportowa GOSiR w Goczałkowicach-Zdroju
Nowoczesna placówka powstanie w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 i Krytej Pływalni "Goczuś" · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Dokładnie rok temu samorząd gminny stanął przed trudnym zadaniem polegającym na określeniu lokalizacji nowego przedszkola. W wyniku wielu rozmów i konsultacji, także z mieszkańcami poprzez przeprowadzenie ankiety, podjęto decyzję, że placówka powstanie przy kompleksie szkolno-sportowym przy ul. Wisławy Szymborskiej (w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 i Krytej Pływalni "Goczuś").

Sporo czasu wymagały kolejne uzgodnienia, przygotowanie projektu budowlanego. Teraz rzędnicy chwalą się efektem tych starań. - Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę nowego przedszkola w Goczałkowicach. Jednocześnie starosta pszczyński zatwierdził przedłożony przez nas projekt budowlany. To niezwykle ważny krok w kierunku rozwoju bazy wychowania przedszkolnego w naszej gminie - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Jednak przed samorządem gminnym kolejne, nie mniej trudne zadanie - zapewnienie możliwości finansowania tej inwestycji. Po zabezpieczeniu środków finansowych będzie można ogłosić przetarg na budowę.

Decyzja o budowie nowego przedszkola na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój zapadła w związku z zaleceniami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie dotyczącymi Publicznego Przedszkola nr 2 przy ul. Bolesława Prusa 7. Do nowego przedszkola docelowo przeniosą się dzieci z tej placówki.

W przedszkolu znajdzie się 5 oddziałów, każdy oddział na 25 dzieci. Sale wyposażone będą w zaplecze sanitarne oraz magazyny na leżaki. W przedszkolu mają znaleźć się również sala do organizacji spotkań z rodzicami, kuchnia, cześć administracyjna, szatnie, zewnętrzny plac zabaw.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.