pless.pl

Wiadomości

  • 29 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1174

Kamera sportowa ze stabilizacją obrazu od GoPro - czy warto?

Materiał partnera:

Jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, który chce zadbać o piękny ogród? Bez względu na to, czy dopiero planujesz budowę przestrzeni, czy też musisz wykonać prace pielęgnacyjne, będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu, w tym maszyn ogrodniczych. O ile zakup podstawowych narzędzi nie wymaga dużego nakładu finansowego, o tyle zakup specjalistycznych maszyn ogrodniczych już tak. Chcąc zaoszczędzić, zwłaszcza gdy narzędzie będzie używane sporadycznie warto skorzystać z opcji wynajmu. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie maszyn ogrodniczych? Sprawdź w artykule!

Kamera sportowa ze stabilizacją obrazu od GoPro - czy warto?


GoPro HERO 7 Black - pożegnaj się z gimbalem raz na zawsze!Jeszcze nie tak dawno jedyną efektowną metodą na naprawdę dobrą stabilizację i eliminację drgań w kamerach sportowych, była konieczność użycia gimbala, czyli specjalnego stabilizatora. W ten sposób, jeśli chcieliśmy cieszyć się płynnymi nagraniami, musieliśmy zainwestować w dodatkowe akcesoria do kamery. A niestety cena gimbala to nawet kilkaset złotych. Przy czym to nie jedyna wada takiego rozwiązania w kwestii stabilizacji obrazu.

Każdy, kto lubi filmować w terenie, doskonale wie, z jaką niewygodą wiąże się korzystanie z dodatkowych akcesoriów, a zwłaszcza z gimbala. Nie tylko trzeba nosić ze sobą dodatkowy sprzęt, ale jeśli jest on wyposażony w silniczki elektryczne, to trzeba zadbać również o zabranie dodatkowych baterii i ładowarki, ewentualnie powerbanka. I już robi się w plecaku ciężej. Nie jest to zatem najwygodniejszy sposób nagrywania i podróżowania.

Na szczęście nie musi już tak to wyglądać. Istnieje bowiem prawdziwa kamera sportowa ze stabilizacją obrazu, która sama w sobie ma już wszystko, co potrzebne do tego, aby maksymalnie zredukować drgania i uzyskać spektakularną płynność, nawet w ekstremalnie trudnych warunkach. Jest nią kamera GoPro HERO 7 Black, dzięki której możemy pożegnać się z gimbalem raz na zawsze!

HyperSmooth w GoPro Hero 7 BlackZa cyfrową stabilizację obrazu i redukcję drgań w GoPro HERO 7 Black odpowiada innowacyjny tryb stabilizacji HyperSmooth. Twórcy od początku zapowiadali, że tym razem kamera GoPro będzie miała stabilizację, porównywalną do tej, jaką wcześniej dawał tylko gimbal.

Sceptyków było wielu, ale testy bardzo szybko pokazały, że jednak HyperSmooth faktycznie działa i co najważniejsze, działa naprawdę dobrze! Warto obejrzeć potwierdzające to liczne testy, które są dostępne w sieci i przekonać się o tym, na własne oczy. Brak przeskoków i zachwiań oraz płynność ujęć uzyskano za sprawą specjalnych algorytmów, które przewidują ruch kamery oraz siłę drgań.

Co najważniejsze tryb HyperSmooth działa nawet przy nagrywaniu z prędkością 60 FPS z rozdzielczością 2.4K, co pozwala na uzyskanie efektu dwukrotnego zwolnienia (tryb Slow Motion). Jeśli natomiast chcemy nakręcić materiał z większą prędkością np. 120 FPS, kamerka nadal będzie mieć stabilizację, tyle tylko, że w standardowym trybie.

Kamera sportowa ze stabilizacją obrazu - czy warto zainwestować w HERO 7 Black?Jeśli faktycznie zależy nam na wygodzie i w pełni kompaktowym rozwiązaniu, to jak najbardziej warto! Pomimo tego, że GoPro Hero 7 Black nie kosztuje mało, to jednak jeśli policzymy koszty dodatkowego zakupu gimbala i pozostałych akcesoriów potrzebnych do płynnego nagrywania, to okaże się, że jednak kamerka od GoPro wcale nie kosztuje tak wiele.

Można oczywiście jeszcze powiedzieć o wygodzie podróżowania i nagrywania tylko jedną, niepozorną kamerką, bez dodatkowego sprzętu. A przy tym nawet nie tknęliśmy pozostałych ciekawych funkcji HERO 7 Black, takich jak zapisywanie zdjęć w formacie RAW, szerokim spektrum ustawień jakości obrazu, trybie Hyperlapse Timewarp, streamingu na żywo oraz bardzo wytrzymałej i wodoszczelnej obudowie (do 10 metrów). No ale to już temat na inny artykuł.