pless.pl

Wiadomości

  • 28 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3348

Czy da się schudnąć szybko bez diety?

Materiał partnera:

Większość z nas przynajmniej kilka razy w roku zastanawia się nad tym, jak pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Chcemy jednak, żeby cały ten proces przebiegał możliwie jak najszybciej i nie wymagał od nas zbytniego wysiłku i zaangażowania.

Czy da się schudnąć szybko bez diety?


Kiedy najczęściej zaczynamy spoglądać w lustro z niezadowoleniem? Najbardziej czujemy potrzebę zmniejszenia swojej wagi w momencie, gdy za oknem pojawiają się promienie słońca ,a temperatura wzrasta mocno ponad przeciętną. Lato sprzyja pokazywaniu ciała w bikini, ale niestety nie pozwala ukryć pewnych defektów, które świetnie chowaliśmy pod zimowym sweterkiem.

Co można zatem zrobić jeżeli nie do końca jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu? Czy da się rozpocząć odchudzanie bez diety? A może warto podejść do tematu racjonalnie i zadziałać na poprawę swojego wyglądu z kilku stron? Racjonalne odżywianie i ćwiczenia fitness? To może być świetne połączenie, które pozwoli Ci osiągnąć upragniony sukces!

Na czym polega chudnięcie?Na początku, kiedy rozpoczynamy cały proces odchudzania - pierwsze, co jesteś w stanie zauważyć to obniżenie wagi ciała. Jest to związane ze spadkiem retencji wody w organizmie, a także kontrolowanym opróżnianiem układu pokarmowego. Po mniej więcej 3 dniach od rozpoczęcia diety i wprowadzeniu tzw. "deficytu kalorycznego" można powiedzieć o pojawieniu się pierwszej fazy odchudzania. Zazwyczaj w tym czasie Twój organizm rozpoczyna pozbywanie się nadmiaru wody, a w znacznie mniejszym walczy z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Dopiero po niecałych dwóch tygodniach Twoje ciało motywuje się i rozpoczyna walkę z nadmiarem tłuszczu.

Redukcja tkanki tłuszczowej w czasie stosowania diety przebiega etapowo. Na początku uwolnione kwasy tłuszczowe przenikają do krwi, gdzie zostają przechwycone przez wątrobę lub mięśnie i przekształcone w energię. Tylko niewielka część z nich ulega utlenieniu, a pozostała ponownie zasymilowana przez tkankę tłuszczową. Jaki z tego wniosek? Na rezultat diety ma wpływ zdolność Twojego organizmu do przemieniania w energię kwasów tłuszczowych zamiast protein lub węglowodanów. W momencie, gdy Twój organizm nie radzi sobie z tym i nie umie wykorzystać kwasów tłuszczowych, by zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne ciała, pojawia się uczucie zmęczenia oraz zwiększa się apetyt.

Co pomaga w chudnięciu?Istnieje kilka czynników, które mają duży wpływ na to, w jakim tempie będziesz w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów. Przede wszystkim:

  • Pij odpowiednią ilość wody - przynajmniej 1,5 litra dziennie.
  • Wysypiaj się - statystycznie częściej, kiedy jesteśmy niewyspani, sięgamy po niezdrowe przekąski.
  • Jedz zdrowe posiłki bogate w błonnik, który reguluje procesy wypróżniania i poprawia metabolizm.
  • Poświęcaj dużo energii na aktywność fizyczną, w każdej formie.
  • Przebywaj dłużej na świeżym powietrzu, spacerując.


Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiednia dieta jest kluczem do sukcesu. Jeżeli chcesz, żeby Twoje ciało wyglądało dobrze, musisz się o nie zatroszczyć! Nie możesz jednak przesadzać. Ustalenie racjonalnych posiłków bogatych w warzywa i nieprzetworzone produkty, a także ustalenie czasu w którym spożywasz te dania jest bardzo ważne. Może Ci w tym pomóc dietetyk lub wykwalifikowany trener personalny.

Trening EMS - Twoja pomoc w odchudzaniu!Co sprawi, że Twoje odchudzanie stanie się jeszcze bardziej efektywne? Połącz dobre jedzenie z nowoczesnym i sprawdzonym treningiem EMS! To znacznie lepsze rozwiązanie niż katowanie się rygorystyczną dietą bez ćwiczeń. Trening EMS polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń w specjalnym kombinezonie, który poprzez przyczepione do ciała elektrody wysyła impulsy elektryczne prosto do Twoich mięśni. Dzięki temu są one aktywowane do intensywnej pracy. Przez cały okres treningu pracujesz pod okiem wykwalifikowanego trenera, który indywidualnie dopasuje ćwiczenia do celu, jaki chcesz osiągnąć w związku ze swoją zmianą sylwetki. Przez 20 minut zajęć jesteś w stanie spalić do 400 kalorii!

Ważne jest także to, że zanim trener rozpocznie z pracę, podejmuje z Tobą rozmowę na temat dotychczasowych zainteresowań sportowych, sposobów wykorzystywanych na aktywność fizyczną oraz tego, jakie jedzenie do tej pory królowało w Twojej kuchni. Powoli stara się zmienić Twoje nastawienie do każdego posiłku oraz pomaga w trzymaniu się zasad związanych z regularnie wykonywanymi ćwiczeniami.

Zapisz się już dzisiaj na trening EMS z BodyTec20W BodyTec20 jesteśmy w stanie pomóc Ci polubić aktywność fizyczną oraz zmienić Twój styl życia. Nasi trenerzy personalni chętnie udzielą Ci wskazówek na temat zdrowego odżywiania oraz pokażą taki rodzaj treningu, który nie tylko pozwoli Ci schudnąć ale przede wszystkim zatroszczy się o Twoje zdrowie. EMS nie przeciąża stawów, wzmacnia mięśnie i jest zdrowy dla Twojego kręgosłupa. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej aktywności i poznać więcej sposobów na to, żeby skutecznie schudnąć - zapraszamy Cię do kontaktu z nami. Możesz to zrobić mailowo lub telefonicznie.