pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 7854

Ujemne wyniki w wydziale komunikacji. Jednostka znów działa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Pszczynie wrócił do dotychczasowej formy pracy. W próbkach pobranych od kilkunastu pracowników nie stwierdzono obecności koronawirusa. We wtorek pracownicy wrócili do pracy w urzędzie. Dokumenty są wydawane, a wnioski rozpatrywane. Starosta zapowiedziała, że niedługo zostanie przywrócona bezpośrednia obsługa klientów w urzędzie.

W poniedziałek, 22 czerwca Wydział Komunikacji i Transportu działał w ograniczonym zakresie po tym, jak u jednego z pracowników, który pracował zdalnie od 16 czerwca, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Na podstawie wywiadu epidemiologicznego, sanepid objął kwarantanną domową dwie osoby, które miały bezpośredni kontakt ze wspomnianym pracownikiem.

- W celu jak najszybszego zidentyfikowania innych ewentualnych źródeł przekazywania infekcji, zdecydowałam o przebadaniu na koszt pracodawcy kilkunastu pozostałych pracowników wydziału. Dzisiaj nad ranem otrzymaliśmy informację, że wszystkie pobrane wymazy są ujemne. We wtorek pracownicy wrócili do pracy w urzędzie, realizują wnioski i wydają dokumenty. Mając pewność, że mieszkańcy będą bezpieczni, w najbliższym czasie przywrócimy bezpośrednią obsługę klientów w starostwie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wyniki wymazów dwóch osób z wydziału przebywających w kwarantannie domowej poznamy w późniejszym czasie.

Przypomnijmy, że w starostwie od początku epidemii wszystkie sprawy załatwiane są bez bezpośredniej obsługi klientów. Urząd stosuje się do wszystkich zaleceń sanepidu.

ar
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj