Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1694

IMGW wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami deszczu, które mają przejść na terenie województwa Śląskiego.

burza, deszcz, grad, pogoda
fot. bielsko.info


- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Ze względu na dynamiczne zmieniającą się sytuację możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia do stopnia drugiego - informuje Tomasz Knopik, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje w poniedziałek, 22 czerwca od godziny 8.30 do północy.

Razem z ostrzeżeniem meteorologicznym wydano ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia. - W obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu obserwowane będą wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych - informuje Przemysław Plewa, dyżurny synoptyk IMG-PIB.

mp / pless.pl, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.