Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2767

Gmina otrzyma dofinansowanie na budowę dróg transportu rolnego

7,2 mln zł trafi do gmin z województwa śląskiego na budowę dróg transportu rolnego. Część środków otrzyma także gmina Pszczyna.

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął do realizacji 42 zadania gmin oraz dwa zadania powiatów. W tym roku wszystkie złożone przez beneficjentów wnioski zostały przyjęte do realizacji. Zadania dotyczą przede wszystkim budowy dróg transportu rolnego, ale także np. zakupu sprzętu komputerowego. W tym zakresie planowane jest wybudowanie 32 km dróg.

Wśród tych inwestycji znalazły się dwie z gminy Pszczyna:
  • Droga transportu rolnego ul. Polna w Studzionce - przyznana kwota dofinansowania - 225 000 zł;
  • Droga transportu rolnego ul. Sokola w Wiśle Małej - przyznana kwota dofinansowania - 170 000 zł.


- Ochrona gruntów rolnych jest istotnym zadaniem samorządu województwa. Śląskie to bardzo zróżnicowany region, który obok wielkich miast skupia również tereny wiejskie. Stawiamy na jakość życia mieszkańców i chcemy, by region rozwijał się w zrównoważony sposób, stąd inwestycje w drogi dojazdowe do terenów rolniczych. To wpływa na komfort pracy w rolnictwie i poziom życia mieszkańców terenów wiejskich - podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Warto wspomnieć, że jednym z zadań Zarządu Województwa Śląskiego jest gromadzenie środków pochodzących z wyłączeń gruntów rolnych z produkcji. Opłata ta wynika z ochrony gruntów rolnych i pobierana jest w przypadku przeznaczania tych gruntów do zagospodarowania na cele inne niż rolnicze np. w procesach budowlanych. Zgromadzone przez Zarząd dochody przeznaczane są na prace związane z poprawą jakości i ochroną gruntów rolnych.

Lista wszystkich zadań do realizacji dostępna jest na stronie Województwa Śląskiego.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.