pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4074

Chwila nieuwagi i dwie kolizje. Drogówka apeluje o ostrożność

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

We wtorek, 9 czerwca pszczyńska drogówka odnotowała dwie kolizje, do których doszło wskutek nieuwagi kierowców. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed południem na ul. Pszczyńskiej w Radostowicach. Jadący tamtędy w kierunku Żor 19-letni kierowca Fiata Punto najechał na tył poprzedzającego go Opla Corsy, którym kierowała mieszkanka Studzionki. Kobieta skręcała w lewo, do piekarni. Policjanci jako przyczynę kolizji wskazali niedostosowanie prędkości.

Drugie zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 14.00 na skrzyżowaniu DK1 z ulicą Nałkowskiej w Pszczynie. Tutaj z kolei 27-letni kierowca Fiata Punto nie udzielił pierwszeństwa przejazdu innemu uczestnikowi ruchu. Drugim autem - Citroenem Berlingo - jechał 36-letni mieszkaniec Gliwic. Poruszał się on ul. Nałkowską, kiedy w bok jego auta uderzył zjeżdżający z DK1 Fiat.

Przyczyną obu zdarzeń była chwilowa nieuwaga kierujących. Policjanci apelują o wzmożoną czujność na drodze. W tych sytuacjach ucierpiały tylko karoserie pojazdów. Kierowcy, poza stratami materialnymi wiążącymi się z naprawą samochodów, będą musieli jeszcze ponieść koszty związane z nałożonymi mandatami i punktami karnymi.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj