pless.pl

Wiadomości

 • 3 czerwca 2020
 • wyświetleń: 5858

Zasłony szyte na wymiar, czyli praktyczne rozwiązanie dla domu

Materiał partnera:

Gotowe firany i zasłony to na pewno najwygodniejsze rozwiązanie dla osób szukających sposobów na aranżację okna. Nie musimy mierzyć okna i obszywać tkaniny - po prosto wieszamy firanki na oknie, by już po chwili cieszyć się świetnie wyglądającym wnętrzem. Nie dla każdego jednak jest ono dostępne. Właściciele domów z oknami o nietypowych rozmiarach muszą bowiem przygotować się na spore trudności w znalezieniu odpowiedniego modelu.

Zasłony szyte na wymiar, czyli praktyczne rozwiązanie dla domu


Na szczęście nie oznacza to, że są skazani na samodzielne przymiarki i obszycie kupionej tkaniny. Jeśli nasze umiejętności lub czasu nie pozwalają na stworzenie firan własnoręcznie, to zadanie możemy powierzyć specjalistom. Na czym polega usługa szycie firan i zasłon na wymiar? Jakie materiały mamy do wyboru? Na pytanie odpowiadamy w nowym artykule.

Zasłona szyta na miarę. Jak dobrze zmierzyć okno?Zanim zlecimy wykonanie zasłony na wymiar, musimy najpierw dobrze zmierzyć okno. Choć to czynność pozornie prosta, nietrudno przy niej o popełnienie błędów, których skutkiem będzie to, że zasłona po prostu źle zaprezentuje się w danym wnętrzu. W skrajnych przypadkach ich zawieszenie może okazać się nawet niemożliwe. Jak tego uniknąć? Mierzenie należy podzielić na dwa etapy:

 • szerokość - to najbardziej problematyczna część całej procedury. Nie wystarczy bowiem po prostu zmierzyć szerokości okna. Pamiętajmy, że zasłona musi być zmarszczona. Do otrzymanego wyniku powinniśmy więc dodać od 80 do 100 procent - w zależności od tego, jak bardzo zmarszczona ma być.
 • wysokość - tę należy mierzyć od karnisza do podłogi lub parametru. Możliwe jest również jest także wykonanie zasłon w innym wymiarze - na przekład ¾. To zależy od naszej wizji na aranżację danego wnętrza.


Zasłony na wymiar. Jaki sposób wykończenia wybrać?Zamawiając zasłony na wymiar, należy wybrać również sposób zamocowania ich na karniszu. Do wyboru mamy przede wszystkim następujące opcje:

 • zasłony na przelotki: obecnie to najpopularniejsze rozwiązanie. Cechuje je prosty montaż oraz nowoczesny wygląd, który bez trudu dopasujemy do wielu aranżacji;
 • zasłony obszyte: przeznaczone są do wieszania na karniszach z żabkami. Szczególnie dobrze wyglądają jako element klasycznie urządzonego wnętrza;
 • zasłony z taśmą marszczącą: są niezwykle praktyczne - nie musimy tracić czasu i nerwów na ich prawidłowe zawieszenie;
 • zasłony na szelkach: są bardzo podobne do modeli z przelotkami, z tym że otwór z metalową obręczą zastępuje doszyty pas tkaniny.


Materiały na zasłony. Który z nich będzie najlepszy?Zasłony na wymiar alena-firany.pl dostępne są w wersjach wykonanych z różnych tkanin. Najpopularniejsze to:

 • welur: ten materiał na zasłony świetnie się prezentuje, a przy tym doskonale chroni przed promieniami słonecznymi i światłami z ulicy;
 • bawełna: są miłe w dotyku i efektowne, a przy tym skutecznie zaciemniają wnętrze;
 • woal: ta półprzezroczysta tkanina jest szczególnie polecana do wnętrz, których właściciele chcieliby osiągnąć efekt lekkości. Pamiętajmy jednak, że nie zaciemnia tak dobrze, jak pozostałe materiały na zasłony;
 • len: to propozycja dla miłośników naturalnych rozwiązań. Na zasłony lniane warto zdecydować się ze względu na to, że nie przyciągają drobinek kurzu i nawet po wielu latach użytkowania zachowują nowy wygląd.