pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6675

Powstają kolejne odcinki dróg rowerowych w gminie Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Trwa budowa dróg rowerowych na terenie gminy Pszczyna. Na ukończeniu jest kolejny odcinek w centrum miasta, tym razem wzdłuż alei Kościuszki. Niebawem przeprowadzone zostaną tutaj odbiory techniczne.

Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Kościuszki - 2.06.2020 · fot. UM Pszczyna


Nowy odcinek to około 300 metrów drogi rowerowej poprowadzonej po północnej stronie alei Kościuszki, pomiędzy Placem Zwycięstwa i Wolności a rondem im. Józefa Larysza. Dzięki temu fragmentowi rowerzyści swobodnie będą mogli przejechać od dworca kolejowego i centrum przesiadkowego aż do ronda Miast Partnerskich.

Jak można zaobserwować już teraz, budowa ścieżek rowerowych to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z powstałych odcinków, między innymi wzdłuż ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, Dobrawy, Słonecznej czy Korfantego, a to nie koniec przedsięwzięć z myślą o ekologicznym poruszaniu się po mieście i sołectwach. Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Alei Dębowej w Pszczynie i Piasku.- Ścieżki rowerowe pozwolą znacznie poprawić bezpieczeństwo rowerzystów. Im bezpieczniej, tym więcej rowerów, a mniej samochodów - zapowiada burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Docelowo sieć ścieżek rowerowych będzie rozchodzić się promieniście z centrum przesiadkowego. Koszt budowy całej infrastruktury wyniesie ponad 25 mln złotych, z czego 21 milionów pozyskano w formie dofinansowania ze środków zewnętrznych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj