pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 maja 2020
  • 30 maja 2020
  • wyświetleń: 3046

W Parku Zamkowym posadzonych zostanie 400 krzewów i pnączy

Gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie w ramach programu "Wzbogacenie różnorodności biologicznej na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego" z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Pszczyński park zamkowy
W Parku Zamkowym posadzonych zostanie 400 krzew i pnączy · fot. UM Pszczyna


Głównym celem projektu jest posadzenie krzewów oraz pnączy w zachodnim fragmencie Parku Zamkowego. Planowane nasadzenia stanowić będą kompozycyjną całość wysokiej jakości elementów środowiska pod kątem historycznym, kulturalnym i przyrodniczym (poprzez zaspokajanie potrzeb społeczeństwa pod względem wypoczynkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym i estetycznym, szeroko rozumianej ekologii oraz biologii i bioróżnorodności). Kształtowanie planowanych nasadzeń pozwoli na wzbogacenie części Parku Pszczyńskiego oraz będzie stanowić najistotniejszy wyróżnik większego krajobrazu kulturowego jakim jest Park w Pszczynie.

Wartość projektu wynosi 32 814,95 złotych, z czego kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Katowicach to 21 001,57 złotych. Projekt będzie realizowany do końca października br. Efektem zadania będzie zasadzenie 400 szt. sadzonek krzewów i pnączy.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.