pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2020
  • wyświetleń: 7562

[ZDJĘCIA] Koniec dwuzmianowości w SP 2. Trwa rozbudowa placówki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Od września uczniowie pszczyńskiej "Dwójki" rozpoczną naukę w nowym budynku, który będzie połączony ze starą częścią szkoły. Rozbudowa placówki pozwoli zlikwidować dwuzmianowość.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie - 05.2020 · fot. UM Pszczyna


- Naszym celem było zlikwidowanie dwuzmianowości. Uczniowie tej szkoły często kończyli lekcje późnym popołudniem. Od nowego roku szkolnego sytuacja zmieni się diametralnie - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Nowa część szkoły składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze wybudowano małą salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową. Znajdować się będą tam również szatnie oraz sanitariaty. Na drugim piętrze powstanie siedem sal lekcyjnych, które będą wykorzystane jako pracownie przedmiotowe. Z nowych pomieszczeń skorzystają uczniowie klas od VI do VIII.

Wykonawcą inwestycji jest firma Plater Sp. j. Zakład Produkcyjno - Usługowo - Handlowy z Łąki. Rozbudowa szkoły kosztować będzie 5 357 216 zł.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj