pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 2766

Wizyta w urzędzie skarbowym - zmiana godzin urzędowania

Od środy, 27 maja urzędy skarbowe na Śląsku, w tym także w Pszczynie, będą czynne w środy i piątki od godz. 9.00 do 13.00.

W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie lub telefonicznie, wprowadzona zostaje możliwość wizyty w urzędzie przez 2 dni w tygodniu.

- Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z nami. Na stronach urzędów skarbowych przygotowano aktualny wykaz telefonów w zakresie m. in. PIT, CIT, VAT, spadków i darowizn, PCC, rejestracji podatników i zaświadczeń. Większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu, telefonicznie lub za pośrednictwem elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe. Warto o tym pamiętać - zachęca Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Więcej informacji na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych i na podatki.gov.pl.

W serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym, w jaki sposób, elektronicznie, można złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

BM / pless.pl
źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.