pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 3871

Goczałkowice: gminne przedszkola zamknięte do końca maja

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w regionie Publiczne Przedszkole nr 1 oraz Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju nie zostaną otwarte w maju. Publikujemy informację Gabrieli Plachy, wójta gminy Goczałkowice-Zdrój.

Komunikat Gabrieli Plachy, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój

Szanowni Państwo,

W środę o sytuacji w gminnych przedszkolach oraz wznowieniu działalności rozmawiałam z ich dyrektorami. Nasze przedszkola są przygotowane na przyjęcie dzieci pod względem organizacyjnym i technicznym, wdrożono odpowiednie procedury, zapewniono indywidualne środki ochrony, zmieniono organizację pracy - została dostosowana do nowych warunków oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Jednak obecna sytuacja epidemiologiczna w regionie, powiecie, a także gminie zmusza nas do przedłużenia zawieszenia działalności gminnych przedszkoli w Goczałkowicach-Zdroju. Publiczne Przedszkole nr 1 oraz Publiczne Przedszkole nr 2 nie zostaną otwarte w maju.

W ostatnich dniach dyrektorki przedszkoli przeprowadziły wśród rodziców rozeznanie co do potrzeb otwarcia placówek. W jednym przedszkolu wolę skorzystania z usług opiekuńczych zadeklarowali rodzice trójki dzieci, a w drugim - 15. Były to deklaracje wstępne.

Zdecydowaliśmy się na wydłużenie okresu zawieszenia pracy publicznych przedszkoli głównie z powodu utrzymującej się ciągle dużej liczby nowych zakażeń koronawirusem na terenie województwa śląskiego oraz powiatu pszczyńskiego, a także wzrastającej liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. W środę informowałam również o pierwszym przypadku zakażenia wśród mieszkańców naszej gminy.

W obecnej sytuacji podejmując decyzję o wznowieniu działalności przedszkoli trzeba mieć na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców, personelu, a także pozostałych mieszkańców gminy. Należy też pamiętać o tym, że w Goczałkowicach funkcjonuje izolatorium dla osób zakażonych i z podejrzeniem zakażenia. Decyzja o wznowieniu działalności przedszkoli nadal obarczona jest dużym ryzykiem. Kluczową rolę w zapobieganiu dalszego rozprzestrzeniania się choroby odgrywa zachowanie dystansu społecznego. W przypadku przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej, jest to obwarowanie niemal niewykonalne. Jak pokazuje doświadczenie ostatnich dwóch tygodni, bardzo łatwo można się nieświadomie zarazić. Można też nieświadomie być nosicielem wirusa.

Z tych samych powodów zawieszone będą zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej nr 1.

O kolejnych decyzjach w tej sprawie będę Państwa informować na bieżąco.

Z wyrazami szacunku,

Gabriela Placha
Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.