pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2020
  • wyświetleń: 11279

W okolicy szpitala zostanie uruchomiony mobilny punkt wymazowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W okolicach Szpitala Powiatowego w Pszczynie zostanie uruchomiony mobilny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla osób przebywających w kwarantannie. O tym, kto zostanie poddany badaniu, zdecyduje Sanepid.

Wymazy na obecność koronawirusa
Ruszy mobilny punkt wymazowy w powiecie pszczyńskim · fot. Powiat


- Rozmowy o uruchomieniu w Pszczynie punktu wymazowego prowadzimy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Finalizujemy zakup potrzebnych urządzeń, m.in. lodówki i sprzętu komputerowego. Osoby przebywające na kwarantannie będą mogły podjeżdżać swoimi samochodami pod specjalnie w tym celu ustawiony namiot i bez opuszczania auta szybko oraz bezpiecznie poddać się wymazowi - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Z badania będą mogły skorzystać wyłącznie osoby, które wcześniej zostały zakwalifikowane przez Sanepid.

Uruchomienie punktu zwiększy dostępność testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego. To kolejne działanie powiatu pszczyńskiego w tym właśnie kierunku. W połowie kwietnia cztery samorządy - powiat pszczyński, mikołowski, bieruńsko-lędziński oraz miasto Tychy uruchomiły wymazobus. To specjalna karetka z przeszkoloną załogą medyczną, która jeździ pod wskazane przez Sanepid adresy i pobiera wymazy od osób przebywających w kwarantannie. Do tej pory w ten sposób pobrano wymazy od ponad 200 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Za pracę wymazobusa na swoim terenie płaci dany samorząd.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj