Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2020
  • wyświetleń: 2033

Gmina Pawłowice wspiera przedsiębiorców

Pandemia wywołana koronawirusem doprowadziła do tego, że wielu przedsiębiorców znalazło się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Z inicjatywy wójta Franciszka Dziendziela zostały przygotowane odpowiednie uchwały wychodzące naprzeciw problemom sektora prywatnego.

Podczas sesji, 8 maja radni podjęli uchwałę w sprawie przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom (w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców). Terminy płatności rat podatku płatnych w maju i czerwcu mogą zostać przedłużone do 30 września. Warunkiem przedłużenia jest złożenie przez podatnika odpowiednich dokumentów do 30 czerwca oraz brak zaległości podatkowych na koniec marca tego roku.

Podjęto również uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, których działalność została ograniczona przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. Zwolnienie stosuje się za kwiecień, maj i czerwiec i dotyczy przedmiotów opodatkowania związanych z działalnością, która została ograniczona przepisami. Warunkiem zwolnienia jest złożenie przez przedsiębiorcę deklaracji lub informacji podatkowej.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.