Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 maja 2020
  • wyświetleń: 9207

W pobliżu pszczyńskiego szpitala powstanie park kieszonkowy?

Rewitalizacja przestrzeni publicznej i stworzenie ogólnodostępnego terenu zielonego dla mieszkańców - taki pomysł na zagospodarowanie działki gminnej przy skrzyżowaniu ul. Bielskiej oraz ul. Korfantego w Pszczynie przedstawia radny Arkadiusz Gardiasz.

Teren przy skrzyżowaniu ul. Bielskiej oraz ul. Korfantego w Pszczynie · fot. Arkadiusz Gardiasz


- Wspólnie z dyrektorem Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie, Jackiem Lebiodą oraz przewodniczącym zarządu osiedla Siedlice, Januszem Chudym chcemy stworzyć w tym miejscu park kieszonkowy / zielony skwer - mówi Arkadiusz Gardiasz. - Zależy mi na stworzeniu w przestrzeni miejskiej małych, ogólnodostępnych, przyjaznych terenów zielonych, służących mieszkańcom. W miastach ważną kwestią jest dbałość o tworzenie chociażby niewielkich przestrzeni zielonych. Liczę, że wspólnie z mieszkańcami osiedla Siedlice, uda się wypracować odpowiednią koncepcję i następnie zrealizować projekt, wykorzystując do tego środki osiedlowe i Pszczyński Budżet Obywatelski. W tym roku Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie nasadzi kilka wiśni piłkowanych kanzan - dodaje radny.

Teren przy skrzyżowaniu ul. Bielskiej oraz ul. Korfantego w Pszczynie
Teren przy skrzyżowaniu ul. Bielskiej oraz ul. Korfantego w Pszczynie · fot. Arkadiusz Gardiasz


Jak argumentuje, przewidywane efekty projektu to wzbogacenie ekosystemu miejskiego, zwiększenie atrakcyjności okolicy, podniesienie walorów estetycznych osiedla i jakości przestrzeni miejskiej. W planach są nowe nasadzenia, elementy małej architektury, nawierzchnia ścieżek spacerowych (ciągów komunikacyjnych) czy oświetlenie działki.

Co sądzicie o tym pomyśle?

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.