Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • wyświetleń: 6802

Radni miejscy i burmistrz przekazali szpitalowi czek na 10 tysięcy złotych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka, część radnych oraz burmistrz Dariusz Skrobol i kierownictwo Urzędu Miejskiego w Pszczynie wsparli pieniężnie Szpital Powiatowy w Pszczynie. W środę przekazali dyrektorowi placówki czek na kwotę 10 tysięcy złotych.

Szpital
Radni miejscy i burmistrz przekazali szpitalowi czek na 10 tys. złotych · fot. UM Pszczyna


Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w służbę medyczną. Lekarze i pielęgniarki w całym kraju nie tylko walczą z zakażeniami COVID-19, ale również prowadzą tradycyjne zabiegi i operacje. W takich miejscach jak szpital w Pszczynie codziennie toczy się walka o życie i zdrowie mieszkańców.

Siedmioro radnych (Leszek Szczotka, Marcelina Leki, Krystyna Fuławka, Maria Szostak, Monika Rąba, Ireneusz Gruszka, Andrzej Wojtanowicz), burmistrz Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, sekretarz gminy Urszula Piesiur oraz skarbnik Artur Krawczyk postanowili swoje diety i część wynagrodzeń ofiarować szpitalowi w Pszczynie. W ten sposób zebrano kwotę 10 tysięcy złotych.

Przekazanie czeku na ręce dra Marcina Leśniewskiego, dyrektora największej w Pszczynie placówki zdrowia odbyło się w środę przed szpitalem.

Szpital
Czek przekazano na ręce dyrektora szpitala dr Marcina Leśniewskiego. · fot. UM Pszczyna


- Jestem w stałym kontakcie z drem Marcinem Leśniewskim. Spotykamy się i rozmawiamy o sytuacji epidemicznej, a także opiece zdrowotnej na terenie gminy. Wiem, że potrzeby szpitala są olbrzymie - mówi Dariusz Skrobol. - Wspólnie z panią burmistrz, sekretarz gminy oraz skarbnikiem Arturem Krawczykiem, a także radnymi zdecydowaliśmy się przeznaczyć na pomoc dla szpitala 10 tysięcy złotych - dodaje.

- W ostatnich latach aktywnie walczyliśmy o to, aby w Pszczynie szpital pozostał i nadal funkcjonował. Gdy wymagała tego sytuacja, zwieraliśmy szeregi, aby pszczynianie tutaj mogli korzystać z niezbędnej pomocy, żeby nie musieli jej szukać w innych miejscowościach. Dziś też, chociaż już w inny sposób, chcemy pomóc szpitalowi - opowiada o wsparciu radna Marcelina Leki.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.