pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • wyświetleń: 5360

Można wesprzeć Grupę Ratowniczą HKR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od 12 marca harcerska Grupa Ratownicza HKR Pszczyna wprowadziła 24-godzinne dyżury w związku ze stanem epidemii. W tym trudnym czasie pomaga nieodpłatnie na terenie powiatu pszczyńskiego i na obszarze województwa. Jej działania można teraz wesprzeć poprzez zbiórkę.

HKR Pszczyna w czasie epidemii bez przerwy pozostaje w stanie gotowości - 04.2020
HKR Pszczyna w czasie epidemii bez przerwy pozostaje w stanie gotowości - 04.2020 · fot. HKR Pszczyna


Grupa HKR Pszczyna jest społeczną organizacją ratowniczą, działającą w strukturach Związku Harcerstwa Polskiego. Profil działań jest skupiony na dwóch kierunkach - ratownictwo oraz ratownictwo wodne. dysponuje własną karetką, która umożliwia jej transporty medyczne. Wykonuje też transporty leków. Świadczy doraźną pomoc osobom potrzebującym. W ostatnim czasie wielokrotnie zaspokajali potrzeby seniorów oraz ludzi przebywających na kwarantannie. Młodzi ratownicy stale kontrolują stan zdrowia u 10 osób.

Pełniona przez HKR Pszczyna służba ma charakter wolontariatu - ratownicy pełniący dyżury, nie pobierają za nie wynagrodzeń, a za pełnione świadczenia nie pobierają opłat. Jak mówią, jako zapłatę przyjmują uśmiech osób, którym pomagają oraz ich szczerą wdzięczność.

Każdy z nas może wspomóc ich działalność poprzez wpłatę na zrzutkę. Każdy grosz się liczy, a za przekazane pieniądze młodzi ratownicy będą mogli zakupić środki ochrony osobistej, medykamenty, elementy umundurowania oraz środki do odkażania mundurów i bazy.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl

.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj