pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 14994

Przybywa zarażonych górników. W kopalni Pniówek jest ich 44, w Zofiówce - 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W kopalni Pniówek jest 44 górników zarażonych koronawirusem. W kopalni Zofiówka potwierdzono zarażenie dwóch pracowników. Na kwarantannie przebywa 256 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

wymazobus
7 maja wymazobus pomagał w badaniu pracowników "Pniówka" · fot. Powiat


W czwartek, 7 maja, rozpoczęły się badania przesiewowe górników z kopalni Pniówek. - Są one tak zorganizowane, aby można było zbadać całą brygadę górniczą. Taki sposób prowadzenia badań pozwoli ustalić, kto powinien poddać się ewentualnej kwarantannie. Badamy i od razu poznajemy krąg pracowników, których należy otoczyć szczególną troską - mówi Artur Dyczko, wiceprezes zarządu i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Badania przesiewowe zakończyły się wieczorem. Przystąpiło do nich około 200 górników. Na 8 maja zaplanowano badania równie licznej grupy.

- W kopalni są przestrzegane obostrzenia sanitarne wprowadzone w połowie marca. Utrzymujemy ruch zakładu górniczego. Dostosowujemy zasady organizacji pracy do aktualnych warunków. Bezpieczeństwo załogi jest dla nas najważniejsze. Zastosowaliśmy wszystkie dostępne środki, aby zminimalizować ryzyko zarażenia, jednak w czasie pandemii nie da się całkowicie wykluczyć zagrożenia - podkreśla wiceprezes Dyczko.

Załoga Pniówka zdaje sobie sprawę, że należy zachować szczególną ostrożność. Ta zasada obowiązuje również poza zakładem pracy.

- Kiedy mówimy o utrzymaniu miejsc pracy, załoga wie, że to nie jest puste ani wyświechtane hasło. Z całego świata napływają niedobre informacje. JSW wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec kontrahentów i szuka nowych rynków zbytu. My nie walczymy o jakiś wynik zapisany w tabelkach. Bronimy miejsc pracy dzięki którym dziesiątki tysięcy rodzin ma źródło utrzymania - mówi wiceprezes Dyczko.

BM / pless.pl, źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj