pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 16508

Do 15 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie

O godz. 15.00 tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie o trzech kolejnych dodatnich wynikach badań w kierunku koronawirusa u mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Zakażenie potwierdzono u kobiety oraz mężczyzny z gminy Suszec, a także u mężczyzny z gminy Pawłowice.

Do 15 wzrosła liczba potwierdzonych od początku epidemii zakażeń koronawirusem (pięć osób z terenu gminy Suszec, pięć z terenu gminy Pawłowice, cztery z gminy Pszczyna oraz jedna z gminy Miedźna).

- Wszyscy widzimy sytuację na Śląsku, gdzie jest obecnie najwięcej w Polsce zakażeń koronawirusem. Mamy tutaj duże zakłady pracy, w tym kopalnie, a w ostatnim czasie wiele zakażeń stwierdzono właśnie wśród pracowników kopalń. To bardzo ważne, byśmy w obecnej sytuacji luzowania obostrzeń, stosowali zasady bezpieczeństwa i rozsądnie podchodzili do nowych możliwości - apeluje starosta Barbara Bandoła.

Grafika 5.05

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.