pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 20161

Trzy nowe zakażenia w powiecie. Wzrasta liczba osób objętych kwarantanną

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego o trzech kolejnych zakażeniach w powiecie pszczyńskim. Dodatnie wyniki w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykazały badania próbek pobranych od młodego mężczyzny z gminy Miedźna, mężczyzny w średnim wieku z gminy Suszec oraz mężczyzny w średnim wieku z gminy Pszczyna.

Tym samym liczba osób, u których od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła w naszym powiecie do 12 (jedna kobieta i 11 mężczyzn). Zakażenie do tej pory potwierdzono u czterech mieszkańców gminy Pszczyna, czterech mieszkańców gminy Pawłowice, trojga mieszkańców gminy Suszec oraz jednego mieszkańca gminy Miedźna.

- Jesteśmy w stanie epidemii. Musimy uważać, stosować zabezpieczenia i izolować się. Musimy również przestawić się na życie ze świadomością, że taki stan rzeczy potrwa. Niestety, nie wiemy, jak długo. Konieczne jest przystosowanie się do życia i pracy z wykorzystaniem wszystkich środków, które są dostępne, a które pozwolą nam uchronić się przed zakażeniem - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Grafika 4.05

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj