Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 7888

[FOTO] "Kwiaty dla sąsiada": kolejne osiedle obdarowane roślinami!

Po pozytywnym odzewie wobec akcji przeprowadzonej na osiedlu Daszyńskiego przez firmę Terraplant MK Płonka, mieszkańcy postanowili zainicjować akcję "Kwiaty dla sąsiada" i w ten sposób podzielić się z innymi swoją radością. W poniedziałek rośliny przed swoimi domami znaleźli właściciele nieruchomości na osiedlu Podstarzyniec.

"Kwiaty dla sąsiada" - mieszkańcy osiedla Podstarzyniec obdarowani roślinami - 4.05.2020


- Myślę, że warto podziękować anonimowym osobom, które dziś na Osiedlu Podstarzyniec zostawiły przed każdą furtką kwiaty w donicy. Bardzo zaskakujący gest. Brawo za pomysł - pisze czytelnik, który podzielił się zdjęciem rośliny czekającej przed jego domem.

kwiaty na os. Podstarzyniec
W poniedziałek na mieszkańców osiedla Podstarzyniec czekały kwiaty · fot. Łukasz


Podziękowania w imieniu mieszkańców przekazał także przewodniczący osiedla Podstarzyniec. - Drodzy sąsiedzi z Osiedla Daszyńskiego w Pszczynie. W imieniu swoim i mieszkańców Osiedla Podstarzyniec pragniemy serdecznie podziękować za dzisiejszą przemiłą niespodziankę. Zachęcam mieszkańców naszego osiedla do udostępnienia zdjęć z prezentami, jakie otrzymaliśmy oraz do osobistego podziękowania naszym przemiłym sąsiadom zza Pszczynki. Serdecznie dziękujemy i jest nam niezmiernie miło. Gorąco pozdrawiam - napisał Marek Chrapkiewicz.

Mieszkańcy osiedla obdarowanego kwiatami ruszają z akcją "Kwiaty dla sąsiada"


"Kwiaty dla sąsiada" to inicjatywa mieszkańców osiedla Daszyńskiego, którzy chcieli, aby mieszkańcy kolejnych osiedli również mogli poczuć to, co obecni darczyńcy w piękny, kwietniowy poranek.

- Wspaniały gest z 5 kwietnia potraktowaliśmy nie tylko jako prezent, ale również bodziec i impuls do sprawienia podobnej niespodzianki mieszkańcom pozostałych osiedli. Zadecydowaliśmy, że chcemy przesłać naszą radość i uśmiech dalej, w kolejne rejony naszego pięknego miasta - mówi Oskar Piecuch, członek zarządu osiedla Daszyńskiego i jeden z pomysłodawców zakupu kwiatów dla kolejnych osiedli. - Mieszkańcy osiedla Daszyńskiego wciąż wracają pamięcią do tamtego kwietniowego poranka i bardzo chętnie włączyli się w akcję "Kwiaty dla sąsiada" - dodaje.

Partnerem akcji była hurtownia Terraplant z Pszczyny, która niespełna miesiąc wcześniej zaskoczyła mieszkańców osiedla Daszyńskiego, stawiając przed ich domami kwiaty, tym samym sprawiając olbrzymią niespodziankę mieszkańcom. Uroku całej inicjatywie dodał fakt, że do końca nie podano nazwy osiedla, które zostanie obdarowane kolejnymi kwiatami. - Chcieliśmy, aby dla kolejnych osiedli była to podobna niespodzianka jak dla nas. Mamy nadzieję, że na tym akcja się nie zakończy i działanie będzie kontynuowane - zachęca Oskar Piecuch, dziękując mieszkańcom os. Daszyńskiego za dotychczasowy udział.

Warto odnotować, że pierwsza akcja rozniosła się echem po całej Polsce. Materiał o podarowanych kwiatach pojawił się między innymi na antenie TVN24.

Loading...


Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.