Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3991

W Pawłowicach będzie stacjonował zespół ratowniczy

Dokładnie o północy, z 30 kwietnia na 1 maja w gminie Pawłowice zostanie uruchomiony podstawowy zespół ratownictwa medycznego.

Plany uruchomienia takiej jednostki w gminie pojawiały się od dawna. W listopadzie ubiegłego roku wójt gminy Franciszek Dziendziel deklarował udostępnienie miejsca dla stacjonowania zespołu wraz z parkingiem dla karetki. Jednak dopiero w styczniu bieżącego roku okazało się, że dodatkowe środki z budżetu państwa uzyskane przez Wojewodę Śląskiego pozwolą taki punkt uruchomić.

Gmina Pawłowice zobowiązała się zapewnić odpowiednio przygotowane pomieszczenia. Zespół ratowniczy będzie stacjonował w budynku ośrodku zdrowia przy ul. Górniczej w Osiedlu Pawłowice, a dokładnie w dotychczas nieużywanych pomieszczeniach piwnicznych, które przystosowano do potrzeb ratowników. Przebudowę przeprowadzili pracownicy Gminnego Zespołu Komunalnego. Dzięki niej uzyskano trzy pomieszczenia: administracyjno - socjalne, pomieszczenie przeznaczone do odpoczynku oraz pomieszczenie gospodarcze. Ratownicy będą mieli do dyspozycji sanitariaty i prysznic. Wyposażenie obiektu w niezbędny sprzęt i meble zapewnia pogotowie.

Zespół ratowniczy będzie stacjonował w Pawłowicach całodobowo i reagował na wezwania przekazywane przez dyspozytornię.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.