pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 25739

Pierwszy przypadek koronawirusa w gminie Pszczyna. 6 chorych w powiecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Niestety, od wtorku zwiększyła się liczba zakażonych mieszkańców naszego powiatu. Tyski Sanepid poinformował, że groźnego wirusa stwierdzono u mężczyzny z gminy Pawłowice oraz u mężczyzny z gminy Pszczyna.

29 kwietnia (stan na godz. 14.00) do sześciu wzrosła liczba zainfekowanych mieszkańców naszego powiatu. To dwie osoby z gminy Suszec (kobieta i mężczyzna), trzech mężczyzn z gminy Pawłowice oraz mężczyzna z gminy Pszczyna.

Z powodu kolejnych dodatnich wyników, od wczoraj wzrosła liczba mieszkańców poddanych kwarantannie - to w sumie 148 osób, w tym 34 osoby, wobec których służby sanitarne wydały zalecenia na podstawie decyzji administracyjnych.

- Wiem, że ważne są dla Państwa bieżące informacje na temat ilości zakażeń w naszym powiecie. Dlatego staramy się je przekazywać od razu wtedy, kiedy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego wpływają potwierdzone informacje z Sanepidu. Nadal proszę o odpowiedzialne i rozważne zachowania. Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo jeszcze potrwa ta trudna dla wszystkich sytuacja - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Grafika 29.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj