pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4597

Podsumowanie 5. edycji akcji Zdobywamy szczyty dla hospicjum

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie podsumowało 5. edycję akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum". Celem inicjatywy jest promowanie idei hospicyjnej poprzez miłośników pieszych wędrówek górskich, których także nie brakuje wśród wolontariuszy pszczyńskiego hospicjum.

Uczestnicy akcji Zdobywamy szczyty dla hospicjum 2019 - 05-11.2019 · fot. Hospicjum św. Ojca Pio


Wyposażeni w chorągiewki, specjalne książeczki i naklejki z logo hospicjum wędrują po górach w Polsce i na świecie od maja do listopada. Pokonywane przewyższenia i kilometry przeliczane są na punkty. Zdobycie 600 uprawnia do otrzymania złotej odznaki akcji, 300 − srebrnej, a 150 − brązowej. Akcja cieszy się zainteresowaniem wśród wszystkich pokoleń, ponad połowę uczestników stanowią osoby w wieku 20-60 lat.

W piątej edycji najwięcej punktów - 2383 - zdobył Kazimierz Janota z Jastrzębia-Zdroju. Wśród pań pierwsze miejsce za 1971 punktów zajęła Jadwiga Handzlik z Kóz k. Bielska-Białej.

W 2019 roku do akcji zarejestrowały się 732 osoby, a ukończyło, czyli oddało wypełnione książeczki − 546 osób. Tym razem najstarszym był 83-letni Czesław Szindler z Pszczyny, a najmłodszym − 3-letnia Zosia Komorkiewicz z Katowic. Nazwiska pozostałych laureatów oraz zdobywców złotych, srebrnych i brązowych odznak akcji znajdują się na stronie www.hospicjumojcapio.pl.

Uczestnicy akcji Zdobywamy szczyty dla hospicjum 2019 - 05-11.2019
Uczestnicy akcji Zdobywamy szczyty dla hospicjum 2019 - 05-11.2019 · fot. Hospicjum św. Ojca Pio


Ze względu na epidemię nie powiodło się zorganizowanie publicznej uroczystości na podsumowanie akcji, przewidzianej na 26 kwietnia. Wielu z dotychczasowych uczestników telefonicznie wyrażało zainteresowanie udziałem w jej kolejnej edycji, stąd decyzja hospicjum o inauguracji 6. edycji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum" 1 maja, czyli tak, jak dotychczas. Regulamin akcji został jednak dostosowany do panujących warunków. Zdobywanie szczytów dla hospicjum jest całkowite dobrowolne.

Mimo wielu trudności praca hospicjum odbywa się każdego dnia przy zastosowaniu wszystkich wymaganych rygorów bezpieczeństwa. Domowa opieka medyczna staje się tym bardziej nieodzowna. Hospicjum pełni swoją misję, niesie pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Obecnie dla osób w terminalnym stanie choroby nowotworowej jest często zasadniczym zabezpieczeniem medycznym, psychologicznym i fizjoterapeutycznym.

www.hospicjumOjcaPio.pl/
www.facebook.com/HospicjumPszczyna/

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.