Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5801

Tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny

24 kwietnia naukę w szkołach średnich zakończyli tegoroczni maturzyści. Ze względu na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa, nie mogą spotkać się w szkołach, by odebrać świadectwa i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce.

Świadectwa
Świadectwa maturalne przygotowane, ale na ich odbiór tegoroczni absolwenci muszą jeszcze poczekać. · fot. Powiat


To była nietypowa końcówka roku szkolnego dla wszystkich tegorocznych maturzystów. Ostatnie dni roku szkolnego przyszło im spędzić nie w szkołach, a w domach, na zdalnej nauce. 24 kwietnia to dzień ukończenia przez nich placówek. Nie nie ma tradycyjnych uroczystości z wręczeniem świadectw i nagród w obecności samorządowców i rodziców.

- Świadectwa i nagrody zostaną wręczone wtedy, kiedy pozwoli na to sytuacja. To na pewno przykre dla młodzieży, która chciałaby spotkać się ostatni raz w szkole i pożegnać z nauczycielami - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Powiatowe szkoły średnie kończy dzisiaj 392 uczniów liceów i techników, w tym: 166 maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, 172 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie(128 z Technikum nr 3 oraz 44 z IV Liceum Ogólnokształcącego), 40 uczniów Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie oraz 14 z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Najlepszymi absolwentami w powiatowych szkołach zostali: Marcin Wróbel (I LO im. Bolesława Chrobrego) Jolanta Hes i Patryk Beberok (PZS nr 2), Karol Utrata (PZS nr 1) oraz Aleksandra Jankowska (ZSZiO w Woli).

- Gratuluję młodzieży ukończenia szkoły oraz każdego indywidualnego sukcesu. Ostatni czas był wyjątkowo trudny, tym bardziej podziwiam, jak dobrze sobie poradziliście. Przed Wami szczególny egzamin dojrzałości, ponieważ musicie uczyć się, polegając bardziej na siebie. Życzę wytrwałości, zdania matury i dostania się na wymarzone kierunki studiów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.Co roku z abiturientami spotykał się osobiście burmistrz Pszczyny. Tym razem, ze względu na epidemię koronawirusa, było to niemożliwe. Dariusz Skrobol połączył się jednak zdalnie, przez internet z młodymi mieszkańcami naszej gminy.

- Życzę Wam powodzenia na dalszej drodze, którą obierzecie, zdrowia - tak istotnego w każdym wieku i w każdym czasie. Mądrze wykorzystajcie zdobytą w szkole wiedzę. Niech utoruje Wam ona drogę do wymarzonej uczelni i pracy, która będzie połączona z Waszą pasją i pozwoli spełniać kolejne marzenia - powiedział burmistrz.

Tradycyjnie za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wytypowano uczniów do Nagrody Burmistrza. Otrzyma je siedmiu uczniów, którzy uzyskali średnią 5,00 lub wyższą. Wręczenie nagród odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu.

Z abiturientami połączył się zdalnie burmistrz Dariusz Skorobol, życząc realizacji marzeń i planów życiowych.
Z abiturientami połączył się zdalnie burmistrz Dariusz Skorobol, życząc realizacji marzeń i planów życiowych - 24.04.2020 · fot. UM Pszczyna


Jak zapowiedział w dniu dzisiejszym minister edukacji, matury wyłącznie w formie pisemnej rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do końca miesiąca. Nie będzie matur ustnych.

BM, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.