pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6558

Pszczyna o transplantacji - projekt uczniów bielskiego technikum

Uczniowie Technikum nr 1 w Bielskiej Szkole Przemysłowej postanowili przekonać mieszkańców Śląska, w tym Pszczyny, do idei transplantacji. W tym celu realizują projekt społeczny "Ostatni dar". Przeprowadzono sondy na ulicach miast. Powstała też reklama społeczna.Projekt ruszył na początku stycznia. W czasie ferii młodzież odwiedziła z kamerą kilka miast w województwie śląskim, w tym Pszczynę, by poznać opinię ich mieszkańców na temat pośmiertnego dawstwa narządów.

Uczniowie stworzyli reklamę społeczną, w której przekonują do pozytywnego patrzenia na transplantację oraz wypełnienia i noszenia przy sobie oświadczenia woli.Zdecydowaliśmy się podjąć ten temat, bo jest on ważny, ale naszym zdaniem pomijany i nie przebija się do społecznej świadomości tak bardzo jak na przykład kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska. Pragniemy, by pobranie organów do przeszczepu przestało budzić lęk i grozę, a kojarzyło się z życiem, miłością i najcenniejszym darem zmarłego. Niech ten trudny moment uwolni rodziny od wyrzutów sumienia, a wleje w nich otuchę, że nawet ze śmierci może wypłynąć dobro.

Patronat honorowy nad projektem objęli m.in. burmistrz Pszczyny, biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej, marszałek województwa śląskiego, prymas Polski, nuncjusz apostolski w Polsce.

Kamil Lorek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.