pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2088

Mieszkańcy gm. Pawłowice uszyli ponad 1400 sztuk maseczek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W gminie Pawłowice wiele osób już w marcu zaangażowało się w szycie maseczek ochronnych, na długo przed obowiązkowym zasłanianiem twarzy.

Szyte w domach maseczki trafiają zarówno do pracowników służby zdrowia jak i zwykłych mieszkańców. Ponad 1000 sztuk jednorazowych maseczek uszyli mieszkańcy Pawłowic i Osiedla Pawłowice. Wsparcia udzieliła gmina, z budżetu której zakupiono potrzebne materiały. Maseczki zostały przekazane mieszkańcom gminy, sklepikarzom i piekarniom. W szycie zaangażowały się m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich Pawłowice, a także emerytowany górnik.

Jednorazowe maseczki medyczne szyją też dwie siostry - mieszkanki z Pielgrzymowic. Maseczki są przekazywane pielęgniarkom jednej z placówek zdrowotnych w Jastrzębiu-Zdroju. Panie z Pielgrzymowic uszyły już ponad 300 sztuk, ale praca trwa nadal.

Również Stowarzyszenie Inicjatyw Harcerskich dla Dzieci i Młodzieży z gminy Pawłowice zadeklarowało pomoc w szyciu maseczek dla mieszkańców gminy. Harcerze wspierają maseczkami szpital w Jastrzębiu-Zdroju w ramach akcji Harcerska Pomoc Sąsiedzka. 16 kwietnia rozdysponowali 100 sztuk w sklepach i na poczcie w Pawłowicach, ale na tym nie koniec. Materiału do szycia mają tak dużo, że akcja trwać będzie nadal.

- Szycie maseczek wymaga spędzenia wielu godzin przy maszynie do szycia. Przygotowanie 10 sztuk zajmuje około jednej godziny, a praca krawcowych i krawców od maseczek pozostaje najczęściej anonimowa. Wszystkim osobom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc bardzo dziękujemy - czytamy na stronie Urzędu Gminy Pawłowice.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj