Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2020
  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8285

[ZDJĘCIA] Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż alei Dębowej w Piasku

Na kilku fragmentach alei Dębowej w Piasku jest już gotowa ścieżka rowerowa. To kontynuacja projektu, który od 2018 roku realizuje Urząd Miejski w Pszczynie.

Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż alei Dębowej w Piasku - 04.2020 · fot. UM Pszczyna


Ze względu na ochronę starych zabytkowych dębów, a także innych drzew rosnących przy drodze, zdecydowano tak zaprojektować trakt rowerowy, aby nie było potrzeby przeprowadzenia wycinki. Trasa rowerowa mija więc pojawiające się drzewa.

Docelowo sieć ścieżek rowerowych będzie rozchodzić się promieniście z centrum przesiadkowego. Koszt budowy całej infrastruktury wyniesie ponad 25 mln zł. - To olbrzymia inwestycja, której gmina nie mogłaby zrealizować z własnych środków. W tym konkretnym przypadku otrzymamy ponad 21 mln zł dofinansowania. Ścieżki rowerowe pozwolą znacznie poprawić bezpieczeństwo rowerzystów. Im bezpieczniej, tym więcej rowerów, a mniej samochodów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Obecnie prowadzone są również prace wzdłuż ul. Kościuszki, gdzie także budowana jest ścieżka. Zostanie ona poprowadzona do ronda im. Larysza.

W kilku miejscach na terenie gminy trwają prace związane z budową ścieżek rowerowych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.