pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 stycznia 2006
  • wyświetleń: 2135

Zimowa sesja... maturalna

W poniedziałek był język polski, wczoraj matematyka, dziś historia i język włoski, jutro -biologia i wiedza o tańcu... Zaczęła się zimowa sesja egzaminów maturalnych. Do końca stycznia potrwa część pisemna. Do ich przeprowadzania Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie wytypowała określone szkoły dla określonych powiatów.

Tak więc np. egzamin z matematyki mieszkańcy Tychów, powiatu bieruńsko-lędzińskiego i Katowic pisali wczoraj w VI LO w Katowicach Szopienicach, absolwenci z powiatu pszczyńskiego, bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego - w IV LO w Bielsku-Białej itp.

W macierzystych szkołach maturzyści będą zdawać egzaminy z informatyki (31 stycznia o godz. 9) i ustne z pozostałych przedmiotów. Harmonogram ustalą dyrektorzy placówek, ale z pewnością ten etap zakończy się w lutym.

Kto podchodzi teraz do egzaminów?
- Nie tylko ci, którzy nie osiągnęli podczas zeszłorocznej matury wymaganego minimum punktów - mówi Jan Figura, dyrektor LO w Pawłowicach. - W mojej szkole cztery osoby zdają język polski, angielski, informatykę, historię i biologię. Jedna z dziewcząt zdawała na medycynę i zabrakło jej 2-3 punktów z biologii, żeby zostać przyjętą. Gdyby w zeszłym roku wybrała egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym, prawdopodobnie byłaby już studentką. A w tej sytuacji zdaje jeszcze raz.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.