pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 11224

Brak zakażenia w Pszczynie! Załoga wymazobusa pobiera próbki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego, jedna osoba hospitalizowana jest z podejrzeniem zakażenia. 142 mieszkańców objętych jest kwarantanną domową, w tym 21 na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych (dane z 11 kwietnia, z godz. 8.00)

grafika 11.04


Osoby zakażone lub z podejrzeniem zakażenia z terenu województwa, które nie wymagają hospitalizacji, a nie mogą poddać się izolacji w miejscu zamieszkania, przebywają w izolatorium w goczałkowickim uzdrowisku.

- 10 kwietnia po Tychach, powiecie bieruńsko-lędzińskim, pszczyńskim i mikołowskim ruszył w objazd wymazobus. To inicjatywa czterech samorządów, w tym powiatu pszczyńskiego, dzięki której przyspieszone zostaną testy osób poddanych kwarantannie. Wymazobus to karetka pogotowia z załogą medyczną, która pobiera próbki i zawozi je do laboratorium. Jeszcze w sobotę, 11 kwietnia na terenie naszego powiatu mają zostać pobrane próbki od wszystkich osób, pozostających w kwarantannie na zlecenie Sanepidu, które dotąd nie zostały przebadane - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Przypominamy, że kwarantanna dotyczy osób zdrowych, o których wiadomo, że miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Obowiązkową kwarantanną objęte są także osoby wracające z zagranicy. Od 1 kwietnia kwarantanna została rozszerzona i podlegają jej także bliscy, mieszkający z osobą objętą kwarantanną.

Osoby objęte kwarantanną przez dwa tygodnie (liczone od chwili ostatniego kontaktu z zakażonym lub dnia powrotu z zagranicy) mają całkowity zakaz wychodzenia z domu - nawet gdy czują się dobrze i nie przejawiają żadnych objawów choroby. Dotyczy to również wizyt u lekarza, wyjść do sklepu, spacerów w psem. U osób odbywających kwarantannę zakazane są również odwiedziny.

Gdy takie osoby poczują się gorzej, szczególnie jeśli pojawi się gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem, powinny natychmiast zawiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego szpitala.

plakat

ups / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj