pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • 11 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 12579

Jaka jest sytuacja pracowników i firm w powiecie w czasie pandemii?

Rząd wprowadził środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Wprowadzony stan epidemii zmusił jednak przedsiębiorców do ograniczenia lub zawieszenia swoich działalności. O sytuację w powiecie pszczyńskim zapytaliśmy dyrektor PUP w Pszczynie.

Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie poinformowała, że urząd na bieżąco monitoruje, jak reaguje rynek pracy. - Do naszych rejestrów osób bezrobotnych od 1 do 8 kwietnia napłynęło 60 wniosków do rejestracji, w tym samym okresie w marcu zarejestrowaliśmy 62 osoby. W związku z czym początek obu miesięcy jest porównywalny - zwraca uwagę Bernadeta Sojka-Jany.

Dyrektor PUP w Pszczynie poinformowała nas także, że jedna firma z naszego powiatu zgłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych z przyczyn ekonomicznych zakładu pracy.

Jednocześnie przypominamy, że chcąc wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, portal pless.pl uruchomił nową, bezpłatną bazę firm. Można w niej podać wszelkie informacje na temat funkcjonowania firmy w czasie epidemii, a przede wszystkim uzupełnić aktualne godziny otwarcia! Prezentacja jest całkowicie darmowa, można ją na bieżąco edytować, a baner reklamujący nową bazę firm jest widoczny na samej górze portalu (na każdej podstronie). Wypełnienie formularza zajmuje 2-3 minuty - dodaj swoją firmę!

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.