Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 marca 2020
  • wyświetleń: 7732

Pijani weszli na posesję i zniszczyli mienie. Zaatakowali też policjantów

W sobotę, 21 marca około godziny 21.00 dwóch mężczyzn uszkodziło mienie rodziny mieszkającej przy ul. Zielonej w Pielgrzymowicach. Ponadto, w trakcie policyjnej interwencji, sprawcy ponownie dali upust emocjom i znieważyli mundurowych. Jak się okazało, obaj byli nietrzeźwi.

W sobotni wieczór 21-latek z powiatu jastrzębskiego i 45-latek z powiatu pszczyńskiego weszli na teren prywatnej posesji przy ul. Zielonej w Pielgrzymowicach. Mężczyźni kopali w drzwi wejściowe i balustrady, uderzali w okna, uszkodzili także rolety zewnętrzne, meble ogrodowe i donice z kwiatami.

Po przyjeździe na miejsce policji, sprawcy ponownie dali upust emocjom. Doszło do znieważenia mundurowych. Ponadto jeden z mężczyzn uderzył pięścią w twarz policjanta. Badanie trzeźwości wykazało, że obaj sprawcy zajścia byli nietrzeźwi. Straty wstępnie wyceniono na 10 tysięcy złotych.

Policja wszczęła postępowanie. Pod uwagę brane są artykuły kodeksu karnego dotyczące naruszenia miru domowego, zniszczenia mienia, a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.