Wiadomości

  • 22 marca 2020
  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 24393

Chłopcy z pszczyńskiego poprawczaka budowali piaskownice - reportaż TVP3

W piątek, 20 marca na antenie TVP 3 Katowice wyemitowano reportaż telewizyjny z cyklu "Po drugiej stronie ulicy" opowiadający o wychowankach Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące. Chłopcy w ramach resocjalizacji w 2019 roku zaangażowali się w szczytny cel budowy piaskownic, które trafiły do dzieci z ośrodków opiekuńczych. Materiał można oglądać na stronie internetowej TVP3.

Piaskownice z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące - 17.05.2019 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Piaskownice budowało kilkunastu chłopców kształcących się w zawodzie stolarza. Wychowankowie ośrodka dostarczyli je m.in do domu dziecka w Bielsku-Białej oraz Zameczku w Rudołtowicach. Jak sami przyznają, akcja była dla nich okazją do zrobienia czegoś dobrego dla innych.

Reportaż można zobaczyć tutaj: https://katowice.tvp.pl/1308305/po-drugiej-stronie-ulicyO akcji pisaliśmy w ubiegłym roku tutaj

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.