pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 26606

Pomagała innym, teraz sama jest w potrzebie. Zbiórka dla Doroty Zywert

Dorota Zywert jest mamą trójki uczących się dzieci - Marcina, Basi i Małgosi. Od lat pracuje w Urzędzie Miejskim w Pszczynie oraz Starostwie Powiatowym. Jej pasją było i jest pomaganie innym w różnych działaniach. Teraz sama znalazła się w potrzebie. Po prawie dwuletnim leczeniu raka jajnika okazało się, że Dorota potrzebuje nierefundowanego leku, którego cena wynosi 17 tys. zł na miesiąc. Koszty planowanego leczenia przekraczają możliwości finansowe jej rodziny. W Internecie zorganizowano zbiórkę.

Dorota Zywert zagrała w charytatywnym spektaklu "Bajka na niepogodę"
Dorota Zywert zagrała m.in. w charytatywnym spektaklu "Bajka na niepogodę" · fot. Andrzej Grynpeter


W ostatnich latach Dorota Zywert pomagała m.in. w hospicjum, była liderem pszczyńskiej Szlachetnej Paczki, udzielała pomocy w zakładaniu stowarzyszeń związanych z kulturą Ziemi Pszczyńskiej, kwestowała na rzecz ratowania zabytkowego kościoła w Ćwiklicach. Wspólnie z grupą pszczyńskich samorządowców wystąpiła w spektaklach, z których dochód wspierał pszczyński szpital czy zbiórkę na leczenie mieszkańca naszego powiatu.

- Obecnie sama znalazłam się w wielkiej potrzebie. Po prawie dwuletnim leczeniu raka jajnika (dwie operacje, chemioterapia, leczenie wspierające), okazuje się, że potrzebny jest nierefundowany w moim przypadku lek o nazwie Olaparib. Jego koszt to 17 tys. zł na miesiąc - informuje Dorota Zywert. - Finansowanie leczenia już do tej pory wiązało się z dużym wysiłkiem finansowym całej rodziny, a nadchodzące koszty planowanego leczenia (szczególnie Olaparibem) przekraczają nasze możliwości. Jestem jednak pełna nadziei, że lek ten zostanie wpisany na listę leków refundowanych bez ograniczeń, a do tego czasu dzięki Waszej pomocy będę mieć możliwość zażywania go - dodaje.

Dorota Zywert
Dorota Zywert potrzebuje nierefundowanego leku · fot. Fundacja Alivia Program Skarbonka


Równolegle z wiadomością o konieczności zakupu drogiego leku pojawiła się możliwość znalezienia terapii celowanej poprzez serwis Oncompass, dostarczający informacji o najlepiej dobranych indywidualnie, dostępnych na rynku terapiach. Koszt związanej z tym analizy genowej to kolejne 20 tys. zł.

- W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zbiórce funduszy - tylko w ten sposób mam szansę na powrót do zdrowia, na życie. Wierzę, że dobro wraca, i że każda ofiarowana pomoc nie pozostanie bez odpowiedzi. Wiem, że dzięki ogromnemu wsparciu wspaniałego męża, dzieci, kochanej siostry, taty i całej rodziny oraz przyjaciół, a także dzięki Waszemu wsparciu, dam radę wygrać tę batalię - apeluje Dorota i dodaje: - dziękuję za każdą pomoc, za każdy gest dobroci. Jesteście wszyscy w moim sercu.

Darowizny na rzecz leczenia Doroty można przekazywać na stronie Fundacji Alivia Program Skarbonka - pomoc chorym na raka za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, należy kliknąć czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.