pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 5578

[ZDJĘCIA] Błatnia w Beskidzie Śląskim rodzinnie z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Niedziela 23 lutego rozpoczęła się raczej jesienną pogodą - brak mrozu, wilgotno, lekki opad deszczu. Warunki te jednak nie zraziły turystów, a szczególnie młodych podróżników, do udziału w wycieczce w góry - tym razem na Błatnią. Na taką właśnie wyprawę zaprosił mieszkańców Pszczyny i okolic Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Nasza niedzielna wycieczka odbyła się szlakami Beskidu Śląskiego. Trasa, jak zwykle przy wycieczkach o charakterze rodzinnym, obrana była tak, aby najmłodsi uczestnicy czuli się komfortowo i z chęcią brali udział w kolejnych naszych wyjazdach.

Beskid Śląski RODZINNIE


Grupa rozpoczęła wędrówkę w Jaworzu, skąd turyści zdobyli Błatnią (917m n.p.m.) a następnie zeszli do Brennej. Wycieczka krótka (10 km i 500 m przewyższenia), jednak zaplanowana dla najmłodszych turystów i rodzin z małymi dziećmi. Bardzo ważnym elementem wycieczki był odpoczynek w Schronisku PTTK na Błatniej. W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po górach. Najważniejszy jednak aspekt aktywnego spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny w górach został osiągnięty. A odrobinę zimy, młodzi turyści mogli zobaczyć powyżej 800m n.p.m., gdzie leży jeszcze resztka śniegu.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
01.03 - Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz Zamek w Starych Tarnowicach
06.03 - wyjazd na ściankę wspinaczkową
15.03 - Wycieczka w Pieniny
21.03 - Termy Chochołowskie oraz Zakopane
22.03 - wyjazd do Teatru "KOREZ" w Katowicach na przedstawienie pt.: "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny". Dodatkowo: zwiedzanie "katowickiego Kazimierza"
29.03 - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały
23.04 - wyjazd na spektakl "Skazany na Bluesa" - Teatr Śląski w Katowicach

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj