pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 lutego 2020
  • 16 lutego 2020
  • wyświetleń: 13882

Czy ekologiczne Słomki z Łąki podbiją świat? Alternatywa dla plastiku

Wiele wskazuje na to, że gmina Pszczyna niebawem może być kojarzona z nowego produktu. W środę, 12 lutego u burmistrza Dariusza Skrobola pojawili się młodzi ludzie, którzy pod koniec ubiegłego roku wprowadzili na rynek ekologiczny produkt - Słomki z Łąki.

Słomki z Łąki
Czy ekologiczne Słomki z Łąki podbiją świat? · fot. www.facebook.com/SlomkizLaki


Na spotkaniu, w którym uczestniczyli także pracownicy Urzędu Miejskiego oraz radna Marta Wojciechwska-Smolarz, przedsiębiorcy Anna Kuśnierz oraz Kamil Piesiur opowiedzieli o swoim produkcie, który zaczyna pojawiać się w gastronomii. Jest alternatywą do wycofywanych powoli z rynku plastikowych słomek. Produkt jest w stu procentach naturalny i biodegradowalny, wytwarzany z pszenicy hodowanej na terenie powiatu pszczyńskiego.

Słomki z Łąki
fot. UM Pszczyna


- Jestem pod wrażeniem. To bardzo fajny pomysł, który myślę, że zrewolucjonizuje rynek. Musimy robić wszystko, żeby dbać o ekologię i środowisko. Plastik niestety jest zmorą współczesności. Należy go wycofywać wszędzie, gdzie tylko się da - powiedział po spotkaniu burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.