pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2020
  • wyświetleń: 3471

Wspinaj się z "Diablakiem" - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

7 lutego odbyły się kolejne zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Adresatem zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Wspinaj się z "Diablakiem" - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej - 07.02.2020.


Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć.

Organizatorzy wyjazdów mają nadzieję, że uda się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. - Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze. Warto podkreślić, że wspinaczka pomaga w harmonijnym rozwoju, wzmacnia niemal wszystkie mięśnie, działa na zwinność i kondycję fizyczną a jednocześnie nadmiernie nie obciąża organizmu - piszą opiekunowie Klubu.

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspinaczkowym PRIMAROCA w Bielsku-Białej. "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Wszystkich chętnych klub zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 6 marca, a szczegóły i zapisy na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
09.02.2020r. - wycieczka Łysa Góra (Beskid Śląsko - Morawski - Republika Czeska).
23.02.2020r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski
01.03.2020r. - Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz Zamek w Starych Tarnowicach
06.03.2020r. - wyjazd na ściankę wspinaczkową
15.03.2020r. - Wycieczka w Pieniny
21.03.2020r. - Termy Chochołów + Zakopane
22.03.2020r. - wyjazd do Teatru "KOREZ" w Katowicach na przedstawienie pt.: "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny". Dodatkowo: zwiedzanie "katowickiego Kazimierza"
29.03.2020r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj