Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 lutego 2020
  • 11 lutego 2020
  • wyświetleń: 25442

Silny wiatr w powiecie pszczyńskim: strażacy interweniowali 22 razy

W niedzielę na telefony komórkowe rozesłany został alert RCB informujący o wystąpieniu bardzo silnego wiatru. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązywało również w poniedziałek i wtorek. W związku z silnymi wiatrami straż pożarna interweniowała już 22 razy na terenie powiatu pszczyńskiego.

W głównej mierze akcje strażaków polegały na usuwaniu powalonych drzew i konarów na ciągi komunikacyjne oraz likwidowaniu tych stwarzających niebezpieczeństwo, m.in. we Frydku, Wiśle Małej, Pawłowicach i Pielgrzymowicach. Ponadto silny wiatr doprowadził do zerwania linii średniego napięcia w Ćwiklicach oraz uszkodził ogrodzenie w Pszczynie.

Działania straży pożarnej na ul. Turystycznej w Łące - 11.02.2020
Działania straży pożarnej na ul. Turystycznej w Łące - 11.02.2020 · fot. BM / pless.pl


We wtorek po godzinie 12 strażacy zostali natomiast zadysponowani do usunięcia dwóch przewróconych drzew przy ul. Turystycznej (DW 939) w Łące, w rejonie skrzyżowania z ulicą Kwiatową. W związku z tymi działaniami na drodze wojewódzkiej utworzył się spory korek, który wiąże się ze zwężeniem drogi i ruchem wahadłowym związanym z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Cieszyńskiej i Zdrojowej w Pszczynie. Kierowcy przez kilka godzin zmagali się z utrudnieniami.

Działania prowadziły także jednostki OSP. W Golasowicach powalone drzewo tarasowało DW 938. Strażacy usunęli także pochylone zagrażające wywróceniu drzewo na ul. Sienkiewicza obok szkoły podstawowej.

Loading...

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.